Korfu poznaj atrakcje miasta Kerkira
Strona Główna EuropaAlbania Prom z Sarandy na Korfu i plan na wycieczkę na 1 dzień [atrakcje, prom, ceny, porady]

Prom z Sarandy na Korfu i plan na wycieczkę na 1 dzień [atrakcje, prom, ceny, porady]

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 0 Komentarze

Będąc w Sarandzie z łatwością można dostrzec wielką wyspę na horyzoncie. To właśnie jest Korfu, Grecka wyspa, która w starożytności była znana pod nazwą Kerkyra. Z Sarandy można dostać się na nią na dwa sposoby – wybrać bezpośrednie połączenie promem z portu w Sarandzie, albo wybrać się na grecką stronę do miasteczka Igumenitsa. W obu przypadkach można pojechać tam promem z możliwością transportu samochodu lub szybką łodzią pasażerską. 

My ze względu na pobyt w Sarandzie poza sezonem turystycznym, który wiązał się z mniejszą częstotliwością kursów wybraliśmy podróż bez samochodu do Korfu łodziami oferowanymi przez Finikas Lines będącym albańskim przewoźnikiem. Wyruszaliśmy o godzinie 10:30 i powrót mieliśmy zaplanowany na 19:30, tak więc mogliśmy spędzić prawie cały dzień na Korfu, w mieście Korfu. Zobaczcie jakie atrakcje można zwiedzić będąc w tym mieście przez jeden dzień.

Stary Fort w Korfu

Warto bilety zarezerwować wcześniej (minimum dzień przed podróżą) za pomocą strony internetowej lub bezpośrednio w biurze, znajdującym się zaraz przy porcie w Sarande.  Wygodniejszym sposobem dla nas było pójście bezpośrednio do biura i zamówienie biletów na miejscu. Biuro nie znajduje się daleko od plaży w Sarande, tak więc po plażowaniu warto tam podejść. Na miejscu trzeba mieć ze sobą ważny dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty). Płatność można zrealizować za pomocą gotówki w euro lub kartą. Na październik 2023 koszt biletu w dwie strony z Sarande do Korfu to 50 euro za osobę dorosłą (22,50 euro za 1 osobę w 1 stronę), dziecko w wieku od 5 do 12 lat 23 euro (11.50 euro za 1 osobę w 1 stronę), zaś dziecko do 5 lat płaci 10 euro (5 euro w jedną stronę). Cały koszt takiej wycieczki w dwie strony to 123 euro (dla takiej rodziny jak nasza). Warto jednak przed rezerwacją sprawdzić jak wyglądają ceny u wszystkich przewoźników. Można to zrobić za pomocą zbiorowej wyszukiwarki połączeń promowych – Sprawdź promy z Sarandy na Korfu.

Jak wygląda odprawa po zakupie biletów? 

Na minimum 30 minut przed wypłynięciem statku trzeba udać się do portu w Sarandzie, skąd odpływają statki. Jest to niewielki port i z biletami oraz ważnymi dokumentami (paszport / dowód osobisty) przechodzimy przez odprawę. Nie jest ona jakaś szczególnie restrykcyjna. Sprawdza się tylko dokumenty oraz celnicy pytają się, czy nie mamy jakichś przedmiotów do oclenia. 

Jeżeli dokonaliśmy zakupu biletów online to udajemy się z numerem rezerwacji do biura i tam drukują nam bilety na miejscu.

Na Korfu popłynęliśmy razem z naszym psem, Lokim, jednak nikt nie zwracał na niego uwagi. Żaden celnik nie sprawdzał jego paszportu oraz książeczki zdrowia. Na statku Loki płynął bez kagańca, jednak wszystko zależy od rasy psa. Z pewnością większe psy oraz przy większym ruchu turystycznym kaganiec dla psa byłby niezbędny.

Po odprawie można udać się już do statku, przy którym sprawdzane są bilety. 

W zależności od sezonu bilety są numerowane i każdy posiada swoje miejsce. My mieliśmy jednak na tyle komfort, że statek był w połowie zapełniony i mogliśmy wybrać sobie siedzenia, które najbardziej nam odpowiadają.  Najbardziej widowiskowymi miejscami na statku jest jego przód oraz tył, gdzie można fajnie obserwować zbliżanie się do Korfu lub zobaczyć, jak oddalamy się od Sarandy. Jeżeli jednak jesteście wrażliwi na chorobę morską to zdecydowanie środek statku jest najlepszym możliwym wyborem.

W stronę Korfu płynęliśmy szybką łodzią, której czas przepłynięcia to zaledwie 30 minut. Można też wybrać prom z możliwością przeprawy autem, który trwa 1 godzinę i 15 minut. Oczywiście w zależności od sezonu promy kursują z różną częstością, dlatego jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda harmonogram odprawy to zajrzyjcie na stronę: Godziny odprawy z Sarandy – Korfu – Saranda.

Po przypłynięciu do portu w Korfu należy przejść do kolejnej odprawy celnej – tym razem po stronie greckiej. Znowu odbywa się tutaj minimum formalności i wszystko przebiega dość sprawnie.

Sprawdź najbardziej korzystne połączenie z Sarandy na Korfu

Warto pamiętać o tym, że płynąć z Albanii na Korfu zmieniamy strefę czasową. Czas w Grecji będzie więc o godzinę do przodu. W Albanii gdy będzie godzina 10:00 to w Grecji zegarki będą pokazywały godzinę 11:00.

Finikas Lines Saranda prom na Korfu

Zwiedzanie miasta Korfu / Kerkira - jak dostać się do centrum miasta

Centrum miasta można dostać się na kilka sposobów:

  • pieszo z portu do zabytkowego centrum miasta to kwestia około 20 minutowej spokojnego marszu podczas którego trzeba przejść około 1,5 kilometra. W sezonie może to nie być zbyt przyjemne, ponieważ słońce może być dość uciążliwe. Po drodze mija się jednak sklepy, bary i lodziarnie, więc można łatwo się zregenerować.
  • komunikacją miejską – zaraz przy wyjściu z portu znajduje się przystanek autobusowy gdzie do centrum kursują dwa autobusy: 15 oraz 2B, które porusza się po strefie miejskiej A. Bilet w tej strefie to koszt 1,10 euro dla osoby dorosłej oraz 0,6 euro dla dziecka.
  • Taxi – przy porcie znajduje się wiele miejsc postojowych z taksówkami, jeżeli więc ktoś chce szybko i wygodnie dostać się do miasta, to jest to dobry sposób. Trzeba liczyć jednak, że przejazd taksówką do miasta będzie wynosił minimum 7-10 euro (w zależności od sezonu ceny mogą być różne). Cena dość kontrowersyjna, jak na 4 minuty jazdy autem.
  • Wynajęcie auta – można też wynająć swój pojazd np. skuter albo samochód by móc zwiedzić inne zakamarki Korfu niż jego stolicę. W tym wypadku warto rozpatrzeć wynajem w lokalnych sieciach, gdzie możecie znaleźć bardzo fajne oferty. Sprawdź datę, która Cię interesuje bo w zależności od sezonu ceny mogą się różnić. Warto więc zarezerwować auto z wyprzedzeniem – Lokalne wypożyczalnie samochodów na Korfu.
My wybraliśmy opcję pieszą. Żeby wyjść z portu po odprawie należy udać się w lewo i cały czas iść przed siebie. Po minięciu portowej bramy skręcamy kolejny raz w lewo i linią brzegową idziemy w kierunku starego miasta. Po przeciwnej stronie można skorzystać ze sklepów oraz licznych kawiarenek czy barów. 
Naszym pierwszym dłuższym przystankiem przy zwiedzaniu Korfu był… plac zabaw, przy którym morale dzieci zostały naładowane przed zwiedzaniem pozostałych miejsc.
Prom z Sarandy na Korfu i plan na wycieczkę na 1 dzień [atrakcje, prom, ceny, porady]

Zwiedzanie Starego Miasta w Korfu - najważniejsze atrakcje, które warto zwiedzić

Podczas jednego dnia zwiedzania Korfu warto skupić się na indywidualnym podejściu do stylu zwiedzania Korfu, ponieważ każdy turysta ma inne priorytety. My pod kątem małych dzieci nastawiliśmy się bardziej na luźne zwiedzanie miasta, robiąc sobie odpoczynki na placach zabaw lub przy lodziarniach. Warto jednak mieć na uwadze piękno miasteczka Korfu i ich zabudowań. Większość z nich jest ważnym reliktem burzliwej historii wyspy, ponieważ przez stulecia przechodziła we władanie innych państw. Każde z nich zostawiło na Korfu jakiś ślad i obecność, na który warto zwrócić uwagę. Zawsze dzięki poznaniu zarysu miasta jakoś inaczej nam się je zwiedza i patrzy na niektóre aspekty.

Oczywiście, chcemy podać to w telegraficznym skrócie, by zaciekawić historią miasta i rzucić na nie trochę światła. Jeżeli ktoś bardziej będzie chciał poznać burzliwą historię Korfu to na pewno znajdzie eksperckie przewodniki, gdzie wszystko będzie szczegółowo opisane.

Krótka historia Korfu: Pierwsze odnalezione relikty na wyspie, wskazują, że wyspę zamieszkiwano już ponad 150 – 100 tysięcy lat p.n.e., jednak wzmożony rozwój cywilizacji nastąpił gdy zasiedlili go Feakowie będącymi wspaniałymi żeglarzami. W późniejszych latach panowali tu Rzymianie, Cesarstwo Bizantyjskie, Andewageni czy Wenecjanie.

To właśnie ze względu na ciągle toczące się tutaj bitwy na Korfu można zaobserwować wiele militarnych budowli. Jedną z nich jest na przykład Zamek Angelocastero znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Korfu lub Zamek Gardiki na południu wyspy. Tak na prawdę każda forteca ma znaczenie militarne.

Największy wpływ na obecny wygląd wyspy miało panowanie Wenecjan trwające do końca XVIII wieku. To właśnie za ich panowania drzewa oliwne zmonopolizowały uprawy na wyspie i stały się jednym z największych produktów eksportowych. Następnie Korfu przeszła do rąk francuskich i brytyjskich, które także wpłynęły na obecny wygląd wyspy pod kątem modernizacji sieci kanalizacyjnych, doprowadzenia wody pitnej czy też innych aspektów administracyjnych.. Obecnie Korfu jak i inne wyspy Morza Jońskiego są pod panowaniem Grecji.

Stare Miasto Korfu

Nowa Forteca Wenecjan górująca nad starym miastem

Pierwszym zabytkiem jaki rzuca się w oczy idąc do starego miasta jest forteca zlokalizowana na wzgórzu św. Marka. Jest to twierdza, której budowę rozpoczęli wenecjanie w roku 1537, zaś obecne budowle zostały stworzone przez brytyjczyków w roku przestrzeni lat 1816 do 1863. Wejście do fortu jest odpłatne i kosztuje 5 euro. Warto mieć na uwadze, że zwiedzanie Nowej Fortecy dostępne jest jedynie do godziny 15.30, przy czym ostatnie bilety przedawane są na 30 minut przed zamknięciem. 

Sam fort jest dość skąpo opisany, dlatego przed jego zwiedzaniem warto zapoznać się z historią na własną rękę. Głównym atutem wejścia na fort są widoki jakie można zobaczyć z murów budowli. Doskonale widoczny jest stary rynek miasta oraz widoczna na horyzoncie Albania oraz kontynentalna Grecja.

Nowa Twierdza Wenecka w Korfu

Uliczki starego miasta Korfu / Kerkira

Naszym zdaniem zawsze warto zapuścić się w labirynt uliczek starego miasta, ponieważ można zwiedzić je w trochę inny sposób i zaskoczyć się niektórymi miejscami. 

Niektórzy z Was, którzy mieli szansę zobaczyć Wenecję, będą mogli rozpoznać charakterystyczne zabudowania kamieniczek, wystające kościelne dzwonnice oraz wąskie uliczki. Jest to spowodowane tym, że historycznie bardzo długi okres czasu Korfu było pod panowaniem Wenecjan. Z tego powodu architektura starego miasta jest bardzo podobna, chociaż można zobaczyć też w nim wpływ francuzów czy brytyjczyków.

Zwiedzanie starego miasta przychodzi dość naturalnie, ponieważ koniec końców i tak traficie do niego by coś zjeść lub skrócić drogę na drugą stronę wyspy. Zwiedzajcie więc je spokojnie, bez celu i dajcie się zaskoczyć temu, co czeka za zakrętem.

Uliczki starego miasta też są miejscem, gdzie można kupić wiele popularnych pamiątek takich jak oliwę, mydła, rzeźbione drewniane zabawki lub inne turystyczne produkty.

Stare miasto Korfu
Stare miasto Korfu

Miejsce na plażowanie Faliraki Korfu

Jeżeli traficie na słoneczny dzień i będziecie chcieli odpocząć nad wodą to bardzo popularnym miejscem  jest plaża Faliraki zlokalizowana przy starym mieście. Znajduje się tam także bar, a woda w zatoczce jest spokojna, więc na spokojnie można tam się schłodzić i wypocząć. Jest to popularne miejsce i nawet podczas naszej wizyty pod koniec października widzieliśmy tam osoby korzystające z plaży i pływające w morzu.

Jest to jednak miejsce, które nie będzie najlepsze dla małych dzieci ze względu na skałki oraz zabudowane zejście do wody. Nie ma tam plaży kamienistej lub piaszczystej. Wejście do wody jest po schodkach lub drabinie, zaś położyć się można na leżakach lub własnym ręczniku, który odpłatnie oferuje pobliski bar.

W okresie odpływu, gdy woda będzie trochę cofnięta istnieje możliwość, że wyłoni się wąski pasek plaży piaszczystej.

Prom z Sarandy na Korfu i plan na wycieczkę na 1 dzień [atrakcje, prom, ceny, porady]

Pałac św. Michała i Jerzego oraz Muzeum Sztuki Azjatyckiej

Następną atrakcją, jaką polecamy zobaczyć jest Pałac św. Michała i Jerzego, w którym obecnie znajduje się Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Budynek na pewno przykuje Waszą uwagę ze względu na swoją architekturę. Historycznie był to bardzo ważny obiekt dla wyspy, ponieważ za czasów panowania brytyjskiego znajdowała się tu siedziba rządu, która sprawowała władzę nad Korfu. 

Następnie po przejściu Korfu w ręce Greków Pałac św. Michała i Jerzego  pozostał siedzibą korony brytyjskiej, w której podczas odwiedzin mieszkała rodzina królewska. Było więc to miejsce bardzo zadbane i wyposażone w wiele kosztowności.

Na niewielkim ogrodzie można zobaczyć pomnik, który ukazuje podobiznę sir Adamsa, który przez wiele lat odpowiedzialny był za organizację życia na wyspie oraz administrowaniu jej. To właśnie dzięki jego staraniom została wykonana sieć wodociągów na wyspie uzbrajając ją w wodę pitną.

Miejsce to jest aktualnie bardzo popularnym obiektem, pod kątem turystycznym. Głównie dzieje się tak ze względu na jej charakterystyczne filary greckie zbudowane z piaskowca oraz dwie bramy w formie łuków.

Pałac św. Jerzego i Michała na Korfu

Stary fort obronny w Korfu

Jedną z ważniejszych atrakcji na Korfu jest Stary Fort. Ma on wielkie znaczenie, ponieważ jest to prawdziwy militarny majstersztyk, który został zaplanowany przez wenecjan w XVI wieku. To właśnie oni wpadli na pomysł by na małym skalistym półwyspie stworzyć obwarowania. Twierdza otoczona jest fosą która dodatkowo stanowiła utrudnienie podczas próby zdobycia fortu. 

Konstrukcja była na tyle sprawna, że z powodzeniem obroniła się przed trzema wielkimi osmańskimi atakami co było nie lada wyczynem i dowodziło, jak dobrze została ona zaplanowana. 

Na terenie fortu znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Wchodząc na teren fortecy przechodzi się przez kamienny most, który służył także jako most zwodzony odcinając go od miasta.

Na prawo, za drzwiami znajduje się zabytkowy Kościół Garnizonowy Św. Jana. Jerzy. Został zbudowany przez Brytyjczyków w połowie XIX wieku. Po II wojnie światowej został odbudowany i przekazany cerkwi prawosławnej. Ulica ta prowadzi do Castel a Terra i mija po drodze malowniczą dzwonnicę, która jest obowiązkowym miejscem do zrobienia zdjęć.

Z kolei z latarni morskiej znajdującej się na szczycie twierdzy można podziwiać niesamowity widok na całą starówkę. W okolicy mnóstwo jest kawiarni, w których można odpocząć po długim spacerze krętymi uliczkami. Do twierdzy można dostać się z głównego placu Korfu, Esplanady, znanego jako drugi co do wielkości plac w Europie.

Fort otwarty jest w zależności od sezonu turystycznego: IV–X codziennie 8.00–20.00; XI–III codziennie 8.00–15.00

Koszt wstępu do twierdzy to 6 euro za osobę dorosłą, zaś bilet ulgowy jest o 50% tańszy.

Dla rodzin z dziećmi (tak jak my) na pewno dobrą wiadomością będzie obecność placu zabaw przy zamku. Znajduje się on zaraz między Pałacem św. Michała i Jerzego a Starym Fortem, dlatego ciężko go będzie ominąć. 

Stary fort Obronny
Stary fort w Korfu
Plac zabaw koło fortu

Muzeum Archeologiczne w Korfu - poznaj najważniejsze zabytki i cenne eksponaty

Jeżeli ktoś z Was interesuje się starożytnością, to odwiedziny w Muzeum Archeologicznym będą czymś obowiązkowym. Obiekt przeszedł generalny remont, który trwał 7 lat i w 2020 roku został ponownie udostępniony dla zwiedzających.

Dla turystów udostępnione zostały dwa piętra, podzielone na dane epoki z historii Korfu. Na parterze odkryć można artefakty pochodzące z prehistorii aż po czasy rzymskie. Nie zabraknie więc tutaj pierwotnych narzędzi, dzbanów, mis a także popiersi czy bogato zdobionych wazonów. 

Najcenniejsze obiekty muzeum ulokowano na środku sali i pokazują one przepiękne płaskorzeźby pochodzące ze świątyni. Szacuje się, że eksponaty przedstawiające Dionizosa czy też fronton świątyni Artemindy pochodzą z lat 500 p.n.e. i jakość ich wykonania robi wielkie wrażenie.

Jeżeli więc dysponujecie czasem i chcecie poznać lepiej historię wyspy Korfu, to nie znajdziecie lepszego miejsca niż Muzeum Archeologiczne.

Korfu Wyspa

Powrót z Korfu do Sarande - prom

Nasz pobyt na Korfu minął bardzo szybko. Mieliśmy na zwiedzanie cały dzień, jednak na spokojnie moglibyśmy tutaj spędzić dwa tygodnie i nie nudzilibyśmy się. Wyspa ma w sobie pełno uroku i nadzwyczajnego klimatu, który nie sposób nie polubić. 

Nasz prom linii Finikas Lines do Sarande był zaplanowany na 19:30 i  do odprawy musieliśmy się stawić na 30  minut przed wypłynięciem. Odprawa znowu odbyła się w sposób szczątkowy (pokazanie biletów i paszportów – znowu o Lokiego nikt nie pytał) i wraz z grupą innych osób czekaliśmy w porcie na nasz prom. Tym  razem płynęliśmy większym promem, który do Sarande płynął około 1,5 godziny i mógł przewozić samochody.

Prom podzielony jest na strefy i na jego dole parkują pojazdy, zaś na górze wpuszcza się pasażerów. Większość miejsc siedzących znajduje się na zewnątrz statku, jednak jest jeszcze pomieszczenie zamknięte z miękkimi fotelami i klimatyzacją. Ze względu na późnią porę skorzystaliśmy z tej opcji i dzieci mogły w niej odpocząć na wygodnych siedzeniach. Po tak intensywnym dniu nie wiele im brakowało by zasnąć, a kołyszący się statek dodatkowo pomógł im w drzemce.

Finikas Lines Prom Korfu

Podsumowanie jednego dnia na Korfu oraz interaktywna mapa z atrakcjami

Wycieczka na Korfu z albańskiego miasta Sarande to bardzo dobry pomysł na spędzenie ciekawie swojego czasu. Połączenie promem z Sarande jest bardzo wygodne a za pomocą szybkiej łodzi można dostać się tam w 30 minut.

Jeżeli wybieracie się do Korfu to podajemy kilka ważnych informacji, o których warto pamiętać panując swoją wycieczkę.

  • W zależności od sezonu turystycznego kursowanie promów jest inne. Podczas wysokiego sezonu promy kursują z większą częstotliwością, zaś poza sezonem turystycznym jest ich zdecydowanie mniej. Możecie także popłynąć na Korfu z samochodem, dzięki któremu będziecie bardziej mobilni na wyspie. Harmonogram odpraw znajdziecie na stronie Finikas Lines, który jest na bieżąco aktualizowany – Harmonogram promów Saranda Korfu.
  • Jeżeli chcecie zabrać ze sobą drona, by zrobić piękne ujęcie Kerkiry to niestety mamy smutną wiadomość. Całe miasto jest w strefie lotniska i loty dronem są na niej zabronione. Aplikacja w Waszym dronie samodzielnie ostrzeże Was, że jesteście w strefie zabronionej i w razie startu drona automatycznie zarządzi jego lądowanie. Nie warto nawet próbować, bo wiążą się z tym spore kary finansowe. Jeżeli zaś planujecie zwiedzanie innych obszarów Korfu to warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami lotniczymi.
  • W naszym odczuciu jeden dzień na Korfu to zdecydowanie za mało, by poczuć dobrze klimat tej wyspy. Jeżeli więc macie możliwość zaplanowania zwiedzania tak, by nocować tam przynajmniej z jeden lub dwa dni to zdecydowanie polecamy tę opcję. Warto sprawdzić ceny noclegów, ponieważ jest to wyspa i w sezonie turystycznym ceny noclegów mogą być bardzo wysokie – Sprawdź ceny noclegu na Korfu.
  •  Korfu jest piękną wyspą i dookoła niej znajdują się bardzo urocze mniejsze wysepki. Jeżeli ktoś z Was chciałby zwiedzić np. Błękitną Jaskinię lub wyspę Paxos to możecie z wyprzedzeniem zamówić sobie taką wycieczkę. Wrażenia niezapomniane i niedostępne dla większości zwiedzających Korfu. Rejsy w te egzotyczne rejony odbywają się z portu w Korfu – polecamy sprawdzić – Rejsy na wyspę Paxos i Błękitną Jaskinię.
  • Z racji tego, że Korfu należy do Grecji, to płynąć z Albanii znajdziecie się w strefie roamingu europejskiego Możecie więc dzwonić do swoich bliskich z wykorzystaniem swojej karty z Polski. Tak samo wygląda sprawa z Internetem. Jeżeli posiadacie limit Internetu w roamingu to możecie go wykorzystać w Grecji. U naszego dostawcy to np. 6 GB. 
  • Jeżeli potrzebujecie uzupełnić gotówkę to większość bankomatów na Korfu zrobi to bez pobierania prowizji (w zależności od operatora – Revolut ma bardzo dobrą ofertę oraz przelicznik). 

Jak zwykle podajemy też Wam interaktywną mapę zwiedzania miasteczka Korfu (Kerikre), tak byście w łatwiejszy sposób mogli zaplanować swój wyjazd. Wyspa Korfu jest jednym z tych miejsc, do których na pewno będziemy chcieli wrócić i odkryć jej zakamarki.

Nasz wpis był dla Ciebie pomocny? Możesz nas wesprzeć 🙂

Najlepszym sposobem na wsparcie naszego bloga jest kupienie naszych produktów, które Tworzymy z myślą o Tobie! Sprawdź nasze interaktywne mapki oraz ebooki.

Każda podróż zaczyna się od wyboru miejsca w jakim chcielibyście się znaleźć! Jeżeli poszukujecie tanich biletów lotniczych to zobaczcie TANIĄ WYSZUKIWARKĘ LOTÓW. Z nią zawsze traficie na dobrą cenę biletów lotniczych.

Znacie Revolut? Z pewnością słyszeliście o niej. Jeżeli nie to jest to karta walutowa, która pozwoli Wam zaoszczędzić na przewalutowaniu. Dodatkowo zyskujecie z nią w planie premium ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie lekarskie, NordVPN, Tindera i inne rzeczy. Zarejestruj się i zamów Revolut dla siebie.

Planujesz podróż promem? Sprawdź ofertę największej wyszukiwarki przewoźników morskich Direct Ferries – z nimi na pewno skorzystasz z najlepszej oferty. 

Możesz też zamówić nocleg za pomocą naszego linku afiliacyjnego na Booking.com. Dzięki niemu część prowizji Bookingu trafi do nas – Twoja cena się więc nie zmienia.

Planujesz wynająć auto? Podobnie jak w przypadku noclegu robiąc to przez nasz link otrzymamy prowizję od serwisu. Ty nie zapłacisz więcej, a my otrzymamy część wynagrodzenia dealera.

Jeżeli wybierasz się do popularnych atrakcji turystycznych to warto zakupić taki bilet z wyprzedzeniem. Ominiesz dzięki temu kolejki lub trafić na ciekawą promocję. Sprawdź je z aplikacją Tiqets.

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), by była lepsza w funkcjonowaniu dla Ciebie. Mamy nadzieję, że nie jest to problem. Akceptuje Dowiedź się więcej

Wieża widokowa na Górze Donas
Cześć, świetnie że jesteś z nami!

Zapraszamy Cię byś był z nami na bieżąco

Polub nas na Facebooku lub zapisz się do naszego newslettera.

Fort na Wyspie Berlenga