zNAJ Dolny Śląsk

O czym jest projekt "zNAJ Dolny Śląsk"?

 

Dolny Śląsk to jeden z najczęściej odwiedzanych turystycznie województw w Polsce. Do zaoferowania ma on wiele nietuzinkowych atrakcji, unikalnych na skalę światową i Polski. Z tego powodu powstał pomysł stworzenia projektu „zNAJ Dolny Śląsk” opisujący turystyczne obiekty, które zasługują na miano NAJ w skali naszego kraju. Sami dużo podróżujemy po terenie naszego rodzimego województwa i często podczas czytania przewodników lub słuchania historii lokalnych mieszkańców, dowiadujemy się niezwykłości otaczającego nas rejonu. Pomimo tego, że mieszkamy w nim już przeszło 25 lat, to nadal są takie miejsca, które zaskakują nas swoimi walorami. Z tego powodu postanowiliśmy zrealizować nasz pomysł promocji województwa dolnośląskiego pod kątem atrakcji zasługujących na miano NAJ w różnych kategoriach.

Czego możecie się spodziewać po projekcie?

Zastanawialiście się może, gdzie znajduje się największy drewniany kościół w Polsce lub najwyżej położony rynek albo gdzie spisano pierwsze zdanie w języku polskim? Na te i inne pytania dostarczy odpowiedzi projekt „zNAJ Dolny Śląsk”.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest promocja turystyczna regionu, która ma pokazać, że poza przepięknymi walorami naturalnymi i miejskimi jest to województwo dzierżące rekordowe atrakcje w skali Polski.

W trakcie realizacji projektu zostało stworzonych 6 artykułów o tematyce:

Wszystkie powyższe wpisy były promowane w Internecie w sposób ogólnodostępny dla internautów w celu propagowania aktywnego trybu życia, zachęcającego do poznawania Dolnego Śląska, zarówno dla mieszkańców tego województwa, a także przyjezdnych. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wytrawni odkrywcy Dolnego Śląska, znajdą w nim ciekawą atrakcję, o którym wcześniej nie słyszeli lub nie znali jej z tej strony.

Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych "zNAJ Dolny Śląsk"

Zwieńczeniem projektu było także przeprowadzenie konkursu plastycznego w szkołach podstawowych na Dolnym Śląsku w celu zobaczenia, jaką atrakcję dzieci uważają za NAJ. Pomysł i zasady konkursu były proste. Najmłodsi Dolnoślązacy w dowolnym stylu plastycznym musieli przedstawić atrakcję w formie rysunku, którą oni uważają za najlepsza/najciekawszą. Szczególnie chodziło nam o sprawdzenie, jaką atrakcję dzieci cenią sobie najbardziej. Może jest to jaskinia, którą odwiedziły podczas wycieczki szkolnej lub górska wycieczka z rodzicami. A może plac zabaw znajdujący się w pobliżu własnego domu? 🙂

Podczas konkursu wyłoniono aż 9 laureatów w kategoriach:

  • uczniowie klas podstawowych 1-3
  • uczniowie klas podstawowych 4 wzwyż
  • wyłonienie trzech dodatkowych laureatów w konkursie na  fanpage'u Wolnym Krokiem

Więcej informacji możecie znaleźć w przygotowanym przez nas regulamin konkursu "zNAJ Dolny Śląsk" (AKTUALIZACJA 29.11.2017).

Ze względu na dużą ilość ciekawych, kreatywnych oraz bardzo ładnych prac, zdecydowaliśmy o przyznaniu 25 wyróżnień. 

(AKTUALIZACJA 05.12.2017)

Wręczenie nagród oraz wyróżnień odbyło się 13.12.2017r. w SP 14 w Lubinie o godzinie 11.00. Nieodebrane nagrody dostępne są nadal w placówce.

Lista nagrodzonych osób dostępna możecie sprawdzić: Konkurs "zNAJ Dolny Śląsk" - wyniki.

Kiedy ruszamy z projektem "zNAJ Dolny Śląsk"?

Projekt już wystartował i jesteśmy w trakcie jego realizacji. Przed nami długa tułaczka po zakamarkach naszego województwa w celu sfotografowania i opisania wytypowanych przez nas atrakcji. W założeniu projekt będziemy prowadzili nieustanie przez 8 tygodni w czasie weekendów w celu pogodzenia przyjemności jakim jest prowadzenie bloga z życiem zawodowym. Z tego względu możemy mieć mały poślizg czasowy, jednak na jesień projekt powinien być sfinalizowany i jego pierwsze owoce trafią w Wasze ręce. Konkurs dla uczniów podstawówek zostanie ogłoszony po wakacjach.

Patronami Projektu "zNAJ Dolny Śląsk" są:

Projekt został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Patronatem Medialnym Polska Travel.

 

Naszą akcję wsparli:

Koleje Dolnośląskie
Wydawnictwo dreams
Dzieci przy planszy