O nas

O blogu Wolnym Krokiem

Wolnym Krokiem jest blogiem podróżniczym realizowanym przez młodą i kreatywną parę – Agnieszkę i Krystiana. Podróżujemy głównie po Europie z mocnym nastawieniem na turystykę górską oraz obcowaniem z naturą. Wiele osób żyje w przekonaniu, że aby podróżować trzeba mieć dużo pieniędzy. Otóż nie! Jedynym ograniczeniem są Twoje wymagania i ograniczenia, które siedzą w głowie. Realizując wiele projektów jak i wycieczek potwierdziliśmy, że można przejechać pół Europy jeszcze za czasów studiów, kiedy jak wiadomo luksusy nie rozpieszczają. Jest to idealny czas by wyznaczyć sobie kierunek, zaryzykować i zobaczyć, że świat nie jest w cale taki straszny, a wiele naszych wyobrażeń to czysta propaganda. Głównym celem Wolnym Krokiem jest zainspirowanie czytelników niezwykłymi miejscami oraz poddanie pomysłu jak ciekawie i aktywnie można spędzić swój czas nawet w najbliższym otoczeniu (np. województwie Dolnośląskim). Wszystkie teksty na blogu są naszą subiektywną oceną.


Skąd nazwa Wolnym Krokiem?

Świat jest tak bardzo interesujący, że warto zwolnić kroku w naszym szaleńczym tempie życia, w którym dzień przemija za dniem i wyruszyć przed siebie w często nieznane miejsca. Dodatkowo na pewno każdy z nas był w tak bajecznym miejscu, które automatycznie wymuszało na nas zwolnienie kroku, by jak najdłużej i jak najlepiej napawać się jego majestatem. Dokładnie to samo czujemy kiedy jesteśmy w podróży, chcemy by te chwile trwały wiecznie.


Kim są autorzy Wolnym Krokiem?

 
Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem studentką V roku Informatyki w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Oprócz tego pracuję na cały etat w firmie informatycznej. Ciągle brakuje mi wolnego czasu, ponieważ posiadam wiele pasji, a największymi z nich są podróże, czytanie książek historycznych oraz nauka języków obcych. Na te właśnie czynności poświęcam bardzo dużo czasu i wysiłku. Nie raz zdarza się, że na długie godziny przepadam w odmętach Google Maps i planuję kolejne wyjazdy w nowe zakątki świata. Łatwo byłoby mi się we wszystkim pogubić, dlatego uwielbiam tworzyć listy dosłownie wszystkiego, zwłaszcza rzeczy potrzebnych do wyjazdu. Dzięki temu nigdy niczego nie zapominamy 🙂

Hej! Nazywam się Krystian i jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej. W naszym duecie to ja mam „zimną krew” i podejmuję wszystkie spontaniczne decyzje, bo nie wpadam zawsze w taką panikę jak Agnieszka. Studia uważam za najlepszy okres w życiu człowieka, ponieważ jest pomostem między dorosłością (mam na myśli tą odpowiedzialną i zobowiązującą dorosłość) a swobodą i nutką szaleństwa. Taka proporcja życia codziennego daje ogromne możliwości spełniania swoich marzeń co do podróży i jest to też dobra inwestycja w samorozwój. Bo co bardziej uczy niż wyprawy w nieznane, gdzie największym przeciwnikiem są własne ograniczenia, a sojusznikiem wiedza i kreatywność?