Dolny Śląsk

Obydwoje pochodzimy z Dolnego Śląska, dlatego jest to województwo bardzo nam bliskie. Staramy się poznać je jak najlepiej, aby także Ciebie zachęcić do jego zwiedzania. Możesz tutaj znaleźć zarówno piękne szlaki górskie, wiele podziemnych atrakcji, niesamowite zamki, ciekawe muzea, jak i innych wartych odwiedzenia miejsc.

Na mapie znajdziesz wszystkie atrakcje Dolnego Śląska o jakich do tej pory pisaliśmy.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie posty o Dolnym Śląsku, to wystarczy kliknąć tutaj.  Dodatkowo poniżej przedstawiamy tematyczne propozycje zwiedzania.

Jakie projekty zorganizowaliśmy w ramach promocji Dolnego Śląska?

Projekt "zNAJ Dolny Śląsk"

Zrealizowaliśmy projekt "zNAJ Dolny Śląsk", który został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Projekt zakłada zrealizowanie cyklu artykułów o atrakcjach województwa zasługujących na poszczycenie się kategorią Naj- w skali Polski. Czy wiecie gdzie na przykład znajduje się najwyższy rynek miejski w Polsce? Gdzie spisano pierwsze zdanie po Polsku? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy Wam podczas realizacji projektu "zNAJ Dolny Śląsk"! Dodatkowo przeprowadziliśmy konkurs plastyczny dla najmłodszych Dolnoślązaków i zapytaliśmy ich jakie atrakcje oni znają i uważają za najlepsze? Zobaczcie wyniki!

Projekt " Podziemne atrakcje Dolnego Śląska"

W 2016 roku wystartowaliśmy z projektem promocji Podziemnych Atrakcji Dolnego Śląska, który zakłada odwiedzenie jak największej ilości (w przyszłości oby i wszystkie) podziemne atrakcje, które możemy spotkać na terenie Dolnego Śląska. Im głębiej wdrażaliśmy się w temat, tym bardziej okazywało się, że będzie nam potrzeba na to znaczenie więcej czasu niż zakładaliśmy początkowo. Przez ponad pół roku przedzieraliśmy się przez ciasne zakamarki jaskiń, błąkaliśmy po korytarzach sztolni oraz odwiedzaliśmy nieczynne kopalnie oraz trasy podziemne. Całe szczęście to jeszcze nie koniec i pozostało nam kilka miejsc, które na bieżąco będziemy aktualizować.

Tematyczne pomysły na jednodniowe wycieczki w województwie dolnośląskim

Zorganizowaliśmy także kilka wpisów zbiorowych, w których proponujemy Wam jak spędzić czas na Dolnym Śląsku w zależności od pory roku lub tematycznych imprez. W swoich zbiorczych artykułach doradzamy, jaki plan zwiedzania dobrać na jednodniowe, dwudniowe lub trzydniowe wycieczki po Dolnym Śląsku, tak by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Znajdziecie tam zarówno najciekawsze i najpopularniejsze kierunki turystów, jak i mniej znane i bardziej zaciszne zakątki w województwie dolnośląskim znanych tylko lokalnym mieszkańcom.

 

Spis wieży widokowych na Dolnym Śląsku zlokalizowanych na trasach górskich

Uwielbiacie wieże widokowe? To wspaniale bo my też! W dodatku na Dolnym Śląsku możecie znaleźć około 40 takich obiektów zlokalizowanych głównie w pobliżu Wałbrzycha oraz Kłodzka. Dla nas wieże widokowe to wspaniałe uatrakcyjnienie każdej wycieczki, dlatego planując wyprawę na Dolny Śląsk staramy się zawrzeć w niej przynajmniej jedną z nich.