Site icon Wolnym Krokiem – podróże w rytmie slow travel

Dolny Śląsk – propozycje zwiedzania, popularne atrakcje, turystyka

Dolny Śląsk - propozycje zwiedzania, popularne atrakcje, turystyka

Obydwoje pochodzimy z Dolnego Śląska, dlatego jest to województwo bardzo nam bliskie. Staramy się poznać je jak najlepiej, aby także Ciebie zachęcić do jego zwiedzania. Możesz tutaj znaleźć zarówno piękne szlaki górskie, wiele podziemnych atrakcji, niesamowite zamki, ciekawe muzea, jak i innych wartych odwiedzenia miejsc.

Na mapie znajdziesz wszystkie atrakcje Dolnego Śląska o jakich do tej pory pisaliśmy.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie posty o Dolnym Śląsku, to wystarczy kliknąć tutaj.  Dodatkowo poniżej przedstawiamy tematyczne propozycje zwiedzania.

Jakie projekty zorganizowaliśmy w ramach promocji Dolnego Śląska?

Projekt “zNAJ Dolny Śląsk”

Zrealizowaliśmy projekt “zNAJ Dolny Śląsk“, który został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Projekt zakłada zrealizowanie cyklu artykułów o atrakcjach województwa zasługujących na poszczycenie się kategorią Naj- w skali Polski. Czy wiecie gdzie na przykład znajduje się najwyższy rynek miejski w Polsce? Gdzie spisano pierwsze zdanie po Polsku? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy Wam podczas realizacji projektu “zNAJ Dolny Śląsk“! Dodatkowo przeprowadziliśmy konkurs plastyczny dla najmłodszych Dolnoślązaków i zapytaliśmy ich jakie atrakcje oni znają i uważają za najlepsze? Zobaczcie wyniki!

Projekt ” Podziemne atrakcje Dolnego Śląska”

W 2016 roku wystartowaliśmy z projektem promocji Podziemnych Atrakcji Dolnego Śląska, który zakłada odwiedzenie jak największej ilości (w przyszłości oby i wszystkie) podziemne atrakcje, które możemy spotkać na terenie Dolnego Śląska. Im głębiej wdrażaliśmy się w temat, tym bardziej okazywało się, że będzie nam potrzeba na to znaczenie więcej czasu niż zakładaliśmy początkowo. Przez ponad pół roku przedzieraliśmy się przez ciasne zakamarki jaskiń, błąkaliśmy po korytarzach sztolni oraz odwiedzaliśmy nieczynne kopalnie oraz trasy podziemne. Całe szczęście to jeszcze nie koniec i pozostało nam kilka miejsc, które na bieżąco będziemy aktualizować.

Tematyczne pomysły na jednodniowe wycieczki w województwie dolnośląskim

Zorganizowaliśmy także kilka wpisów zbiorowych, w których proponujemy Wam jak spędzić czas na Dolnym Śląsku w zależności od pory roku lub tematycznych imprez. W swoich zbiorczych artykułach doradzamy, jaki plan zwiedzania dobrać na jednodniowe, dwudniowe lub trzydniowe wycieczki po Dolnym Śląsku, tak by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Znajdziecie tam zarówno najciekawsze i najpopularniejsze kierunki turystów, jak i mniej znane i bardziej zaciszne zakątki w województwie dolnośląskim znanych tylko lokalnym mieszkańcom.

Spis wieży widokowych na Dolnym Śląsku zlokalizowanych na trasach górskich

Uwielbiacie wieże widokowe? To wspaniale bo my też! W dodatku na Dolnym Śląsku możecie znaleźć około 40 takich obiektów zlokalizowanych głównie w pobliżu Wałbrzycha oraz Kłodzka. Dla nas wieże widokowe to wspaniałe uatrakcyjnienie każdej wycieczki, dlatego planując wyprawę na Dolny Śląsk staramy się zawrzeć w niej przynajmniej jedną z nich.

Wygasłe Wulkany na Dolnym Śląsku

Wiedzieliście, że w Polsce występują wygasłe wulkany? Tak na prawdę jest ich całkiem sporo i ich największe skupisko znajduje się na Dolnym Śląsku w pobliżu Pogórza Kaczawskiego. Wygasłe wulkany to idealne góry do zwiedzania dla osób o mniejszej kondycji fizycznej lub dla rodzin z małymi dziećmi, które dopiero zaczynają swoją przygodę z górskimi wędrówkami. Czy może być coś lepszego niż opowiedzenie dziecku, że wyruszycie w przygodę, podczas której zdobędziecie wygasły wulkan? Moim zdaniem na pewno zachęci to dziecko do podjęcia takiego wyzwania i rozbudzi w nim wyobraźnię.

Kilka z wygasłych wulkanów udało nam się zdobyć jeszcze podczas ciąży oraz z małym Leosiem w chuście. Mogą więc pomóc Wam rozruszać się trochę, gdy nie za bardzo macie na to siłę.

Przede wszystkim jest to jednak idealna przygoda, w której możecie poznać unikatowe walory przyrodnicze naszego regionu oraz zobaczyć wiele przepięknych widoków ze stożkowatych szczytów wygasłych wulkanów. Polecamy je każdemu, którzy chcą w spokoju i z dala od zgiełku, głównych szlaków turystycznych po obcować z przyrodą.

Ekstremalne Atrakcje Dolnego Śląska – dreszczyk emocji i adrenaliny dostępny dla każdego

Czy są z nami na pokładzie poszukiwacze mocniejszych wrażeń? Znudziły Ci się spokojne wędrówki i zwiedzanie wśród tłumów? Dolny Śląsk na pewno znajdzie coś dla Ciebie! Nasz artykuł o Ekstremalnych Atrakcjach Dolnego Śląska przedstawia niektóre z atrakcji, które zapewnią rozrywkę na innym poziomie. Jesteś ciekaw jak sprawdziłbyś się podczas zjazdów górskich? A może chciałbym po eksplorować podziemne korytarze w mrocznych sztolniach? Wszystko jest możliwe! Zapraszamy zatem serdecznie do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Dolny Śląsk oczami dzieci. Jakie atrakcje są najbardziej doceniane przez małych turystów?

Podczas II Turystycznych Mistrzostw Blogerów ostatnim artykułem, jakim przedstawiliśmy Polakom były atrakcje Dolnego Śląska jakie najbardziej przypadły dzieciom do gustu. Jak stworzyliśmy ranking? Otóż kilka lat temu organizowaliśmy konkurs plastyczny pod tytułem “zNAJ Dolny Śląsk”, który miał na celu przedstawienie najlepszych atrakcji województwa dolnośląskiego według dzieci klas podstawowych. Napłynęło wtedy do nas około 600 prac, z których stworzyliśmy ranking i zobaczyliśmy, które atrakcje powtarzają się najczęściej. Zobaczcie, które atrakcje Dolnego Śląska zaskarbiły sobie serca dzieci!

“Ziemia kłodzka – mało znane miejsca” – nasz autorki przewodnik po regionie

Ziemia kłodzka to przepiękny region Dolnego Śląska, który zdecydowanie warto poznać. Jeżeli macie już za sobą takie główne atrakcje, jak Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Twierdza Kłodzka czy Śnieżnik to na pewno nasz ebook pomoże Wam zaplanować kolejne wycieczki po regionie i pozwoli wam poznać ziemię kłodzką z jej mniej turystycznej strony. Cały ebook to propozycja 20 atrakcji i szlaków z dedykowaną mapą zwiedzania, opisanych szlaków oraz ciekawostek związanych z nimi. Wszystko to zostało zawarte na ponad 127 stronach, tak więc jest to czytać. Do każdego z miejsc dodana jest tzw. “przydatna notka” będąca garścią niezbędnych informacji o danym szlaku/atrakcji. Polecamy wszystkim miłośnikom regionu ziemi kłodzkiej i osobom, które chcą poznać ten region na nowo.

Dodatkowo dla większej dawki inspiracji możecie sprawdzić nasze Interaktywne Mapy, które zawierają wiele pomysłów do zwiedzania w formie wygodnej mapy online. Dzięki nim zaoszczędzisz czas na poszukiwanie ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku i będziesz zawsze mieć pomysł, co zobaczyć!

Exit mobile version