Site icon Wolnym Krokiem – podróże w rytmie slow travel

Wieże widokowe na Dolnym Śląsku

wieże widokowe na Dolnym Śląsku
wieże widokowe na Dolnym Śląsku

Spis wież widokowych na Dolnym Śląsku

Uwielbiacie wieże widokowe? To wspaniale bo my też! W dodatku na Dolnym Śląsku możecie znaleźć około 40 takich obiektów zlokalizowanych głównie w pobliżu Wałbrzycha oraz Kłodzka. Dla nas wieże widokowe to wspaniałe uatrakcyjnienie każdej wycieczki, dlatego planując wyprawę na Dolny Śląsk staramy się zawrzeć w niej przynajmniej jedną z nich.

Poniższa lista wież widokowych na Dolnym Śląsku zawiera zarówno wieże, na których już byliśmy oraz te, które mamy w planie odwiedzić. Aktualnie udało nam się opisać 24 wież widokowych, jednak nasza kolekcja dość szybko się powiększa. W naszym zestawieniu znajdziecie wieże widokowe, na które wstęp jest darmowy, na inne wejście jest odpłatne, zaś niektóre stanowią ruinę. Jedno jest jednak pewne – wieże widokowe to bardzo ciekawe i popularne wśród turystów obiekty, które cieszą się dużą popularnością, dlatego znajomość ich lokalizacji może być dla Was cenna i urozmaici wojaże po Dolnym Śląsku.

W zestawieniu nie dodawaliśmy wież widokowych znajdujących się na przykład w miastach takich jak wieża widokowa na Katedrze we Wrocławiu, wieża widokowa na ratuszu w Świdnicy, wieża widokowa w Jeleniej Górze itp. Spis naszych wież potraktowaliśmy jako osobne konstrukcje znajdujące się w otoczeniu natury idealnych na aktywny wypoczynek.

Wyświetl wszystkie posty z wieżami widokowymi (nie tylko z Dolnego Śląska) tutaj.
Postęp skompletowania całej listy wieży widokowych
Opisane wieże widokowe na Dolnym Śląsku 85%

Sprawdź wpisy o wieżach widokowych na Dolnym Śląsku

Wolnym Krokiem – podróże w rytmie slow travel

Back to top