Wieże widokowe na Dolnym Śląsku

Spis wież widokowych na Dolnym Śląsku

Uwielbiacie wieże widokowe? To wspaniale bo my też! W dodatku na Dolnym Śląsku możecie znaleźć około 40 takich obiektów zlokalizowanych głównie w pobliżu Wałbrzycha oraz Kłodzka. Dla nas wieże widokowe to wspaniałe uatrakcyjnienie każdej wycieczki, dlatego planując wyprawę na Dolny Śląsk staramy się zawrzeć w niej przynajmniej jedną z nich.

Poniższa lista wież widokowych na Dolnym Śląsku zawiera zarówno wieże, na których już byliśmy oraz te, które mamy w planie odwiedzić. Aktualnie udało nam się opisać 24 wież widokowych, jednak nasza kolekcja dość szybko się powiększa. W naszym zestawieniu znajdziecie wieże widokowe, na które wstęp jest darmowy, na inne wejście jest odpłatne, zaś niektóre stanowią ruinę. Jedno jest jednak pewne – wieże widokowe to bardzo ciekawe i popularne wśród turystów obiekty, które cieszą się dużą popularnością, dlatego znajomość ich lokalizacji może być dla Was cenna i urozmaici wojaże po Dolnym Śląsku.

W zestawieniu nie dodawaliśmy wież widokowych znajdujących się na przykład w miastach takich jak wieża widokowa na Katedrze we Wrocławiu, wieża widokowa na ratuszu w Świdnicy, wieża widokowa w Jeleniej Górze itp. Spis naszych wież potraktowaliśmy jako osobne konstrukcje znajdujące się w otoczeniu natury idealnych na aktywny wypoczynek.

   
    
    
    

Wyświetl wszystkie posty z wieżami widokowymi (nie tylko z Dolnego Śląska) tutaj.

Postęp skompletowania całej listy wieży widokowych
Opisane wieże widokowe na Dolnym Śląsku 65%