Krucze Skały panorama z drona
Strona Główna EuropaPolskaDolny Śląsk Krucze Skały w Karpaczu – najkrótszy szlak na piękny punkt widokowy na Karkonosze

Krucze Skały w Karpaczu – najkrótszy szlak na piękny punkt widokowy na Karkonosze

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 0 Komentarz

Krucze Skały w Karpaczu to genialny punkt widokowy na Karkonosze, który warto zaplanować do odwiedzenia podczas pobytu w Karpaczu. Trasa nie jest skomplikowana i można zaparkować autem praktycznie 3 minuty od Kruczych Skał tak więc samo wejście może być fajnym dopełnieniem na przykład wejścia na Samotnię lub zwiedzaniu Multimedialnego Muzeum Karkonoszy i starej skoczni narciarskiej Orlinek.

Karpacz posiada wiele interesujących zakamarków, które warto odwiedzić i zejść z najbardziej zatłoczonych szlaków.

Krucze Skały punkt widokowy Karpacz

Jeżeli chcesz odwiedzić Krucze Skały to najszybszym sposobem by na nie dojść jest podjechanie samochodem na ulicę Obrońców Pokoju a ulicę Skalną. Na poboczu znajduje się parking, na około 3 pojazdy, więc na weekend może być problem ze znalezieniem miejsca. Można też pojechać trochę wyżej ulicą Skalną i tam znaleźć miejsce.

Sam szlak do Kruczych Skał rozpoczyna się na zakręcie i prowadzi około 300 metrów nieznacznie w dół. Szlak jest prosty i szybki, ponieważ wejście na Krucze Skały to zaledwie 5 minut piechotą. Szlak prowadzi leśną ścieżka, na której nie brakuje wybojów i korzeni drzew. Jeżeli więc wybieracie się tutaj, gdy może być ślisko to warto zadbać o odpowiednie obuwie. 

Krucze Skały to nic innego jak popularny filary skalne, które zakończone są stromym urwiskiem. Dzięki temu oferują one genialne widoki na Karkonosze bez drzew, które mogłyby przesłonić panoramę.

UWAŻAJCIE, jak będziecie wyszukiwali Kruczych Skał na mapie Google lub innych mapach, ponieważ na Dolnym Śląsku jest ich kilka. Jedne z nich, które są bardzo popularne znajdują się w Jerzmanicach Zdrój, koło Złotoryi. Przyciągają one turystów nie tylko ze względu na piękne widoki, ale także ciekawych jedynym w Polsce wiszącym torom kolejowym. Możecie przeczytać o nich więcej w  naszym wpisie: Wiszące Tory Kolejowe i Krucze Skały w pobliżu Jerzmanice Zdrój.

Tak jak my, kochasz podróżować?

Wyjątkowa okazja - Kup pakiet i zaoszczędź 2 663 zł!

To aż 33 e-booków o łącznej wartości 2863 zł kupisz za jedyne 200 zł. dzięki którym z lekkością i bez stresu zorganizujesz i przeżyjesz wymarzoną podróż – gdziekolwiek się wybierasz.

Co znajdziesz w środku?

● Przewodniki i wskazówki podróżnicze.
● Historie z podróży.
● Wskazówki językowe (angielski, hiszpański, włoski w podróży).
● Wskazówki, jak robić lepsze zdjęcia w podróży.
● Presety do zdjęć i filtry do filmów (ich wartość to 270 zł!).

● Przepisy kulinarne z różnych zakątków świata.

● Wskazówki, jak dbać o siebie na wakacjach.

Naszego ebooka „Ziemia kłodzka – mało znane miejsca”.


W pakiecie Świat bez Granic znajdziesz m.in.: KOMPLEKSOWY PRZEWODNIK PO MADERZE I PORTO SANTO – LOST Italianos | ANGIELSKI W PODRÓŻY: TWÓJ PASZPORT DO BEZSTRESOWEJ KOMUNIKACJI – Englopolis | NASZA PODRÓŻ NA SIÓDMY KONTYNENT – Podróże Wojownika | PORADNIK PODRÓŻY NA WŁASNĄ RĘKĘ – Podróże w etacie | JAK TWORZYĆ PIĘKNE ZDJĘCIA TELEFONEM W PODRÓŻY – Buuba | PATAGONIA. MINIPRZEWODNIK – Take Your Way | STAĆ MNIE NA NOWY YORK – Crazy Travel Bag | PODRÓŻE KULINARNE CEBULI – The Traveling Onion | INTERAKTYWNY SPACEROWNIK PO KRAKOWIE – Weekendówka | ODKRYJ TAJEMNICE BARCELONY – Aurelia W Barcelonie | 2 GODZINY OD OSLO – November Travelers | PRZEWODNIK PO PERU – Iza Handerek | LUT PAKA: 16 FILTRÓW DO FILMÓW – Szatrasie | PRESETY SUMMER+2 EBOOKI – Magdaena Mizera Fotografia | PRZEWODNIK PO LONDYNIE – świat Podróży | PIERWSZE KROKI W SZWECJI – Ta Hania | PIERWSZA PODRÓŻ CAMPEREM – CampRest.com | i wiele więcej!

Drugimi Kruczymi Skałami znajdującym się relatywnie niedaleko są zlokalizowane w Szklarskiej Porębie. Oferują też one bardzo ciekawe widoki na okolice, tak więc warto sobie to odnotować i sprawdzić, jak będziecie w pobliżu.

Krucze Skały w Karpaczu - najkrótszy szlak na piękny punkt widokowy na Karkonosze

Informacja Turystyczna w Karpaczu - warto przyjść by poznać inne ciekawe miejsca

Będąc w Karpaczu warto odwiedzić lokalny Punkt Informacji Turystycznej, który zlokalizowany jest przy ulicy Konstytucji 3-go Maja. Zaraz obok Orlika możecie zaparkować samochód na bezpłatnym parkingu znajdujący się za sklepem. Jest to nieoficjalny parking, jednak z naszego doświadczenia można zostawić tam auto nawet na cały dzień.

W Punkcie Informacji Turystycznej możecie zaczerpnąć sporo nowej wiedzy od pasjonatów okolicznych terenów, którzy tam pracują. Co więcej znajdziecie tam najnowsze informacje odnośnie zablokowanych szlaków, utrudnień czy też wyłączonych odcinków karkonoskich szlaków dla psów. 

Można też kupić tutaj lokalne pamiątki tworzone m.in. przez lokalnych wytwórców. Ciekawa naszym zdaniem jest kawa Laboranta palona przez właściciela pensjonatu Karkonoski Spa lub książeczki z karkonoskimi legendami – dostępne także w Multimedialnym Muzeum Karkonoszy.

Punkt Informacji Turystycznej w Karpaczu
Punkt Informacji Turystycznej w Karpaczu

Potrzebujesz większej dawki ciekawych atrakcji w Karpaczu i Szkalarskiej Poręby?

Jeżeli planujesz dłuższy pobyt w Karpaczu lub wszystkie inne główne atrakcje są Ci znane to polecamy sprawdzić nasz najnowszy produkt jakim jest interaktywna mapa atrakcji Karpacza i Szklarskiej Poręby. Polecamy w niej nie tylko ciekawe atrakcje takie jak muzeum, ale także szlaki turystyczne, ciekawe punkty widokowe lub inne miejsca mogące być przydatne dla turysty. Zapraszamy do zapoznania się z nią i odkrywania tajemnic Karpacza i Szklarskiej Poręby razem z nami.

Podobają Ci się atrakcje Karpacza i Szklarskiej Poręby?

Sprawdź naszą Mapę Atrakcji Karpacza i Szklarskiej Poręby

Odkryj w niej wiele ciekawych miejsc w tych dwóch najpopularniejszych ośrodkach górskich na Dolnym Śląsku. Koniecznie sprawdź i nigdy nie pomiń już wyjątkowej atrakcji na Twojej trasie.

Krucze Skały w Karpaczu - najkrótszy szlak na piękny punkt widokowy na Karkonosze

Jeżeli kiedyś Ci się zdarzyło, że dopiero po fakcie dowiedziałeś się o fascynującym miejscu w Karpaczu Lub Szklarskiej Porębie to z naszą mapą zawsze będziesz wiedział jaka wyjątkowa atrakcja znajduje się na Twojej trasie. Sprawdź jakie oferują te miasta atrakcje dla dzieci, interesujące muzea czy piękną naturę.

Może spodobają Ci się te wpisy:

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), by była lepsza w funkcjonowaniu dla Ciebie. Mamy nadzieję, że nie jest to problem. Akceptuje Dowiedź się więcej

Wieża widokowa na Górze Donas
Cześć, świetnie że jesteś z nami!

Zapraszamy Cię byś był z nami na bieżąco

Polub nas na Facebooku lub zapisz się do naszego newslettera.

Fort na Wyspie Berlenga