Krucze Skały panorama z drona
Strona Główna EuropaPolskaDolny Śląsk Krucze Skały w Karpaczu – najkrótszy szlak na piękny punkt widokowy na Karkonosze

Krucze Skały w Karpaczu – najkrótszy szlak na piękny punkt widokowy na Karkonosze

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 0 Komentarz

Krucze Skały w Karpaczu to genialny punkt widokowy na Karkonosze, który warto zaplanować do odwiedzenia podczas pobytu w Karpaczu. Trasa nie jest skomplikowana i można zaparkować autem praktycznie 3 minuty od Kruczych Skał tak więc samo wejście może być fajnym dopełnieniem na przykład wejścia na Samotnię lub zwiedzaniu Multimedialnego Muzeum Karkonoszy i starej skoczni narciarskiej Orlinek.

Karpacz posiada wiele interesujących zakamarków, które warto odwiedzić i zejść z najbardziej zatłoczonych szlaków.

Krucze Skały punkt widokowy Karpacz

Jeżeli chcesz odwiedzić Krucze Skały to najszybszym sposobem by na nie dojść jest podjechanie samochodem na ulicę Obrońców Pokoju a ulicę Skalną. Na poboczu znajduje się parking, na około 3 pojazdy, więc na weekend może być problem ze znalezieniem miejsca. Można też pojechać trochę wyżej ulicą Skalną i tam znaleźć miejsce.

Sam szlak do Kruczych Skał rozpoczyna się na zakręcie i prowadzi około 300 metrów nieznacznie w dół. Szlak jest prosty i szybki, ponieważ wejście na Krucze Skały to zaledwie 5 minut piechotą. Szlak prowadzi leśną ścieżka, na której nie brakuje wybojów i korzeni drzew. Jeżeli więc wybieracie się tutaj, gdy może być ślisko to warto zadbać o odpowiednie obuwie. 

Krucze Skały to nic innego jak popularny filary skalne, które zakończone są stromym urwiskiem. Dzięki temu oferują one genialne widoki na Karkonosze bez drzew, które mogłyby przesłonić panoramę.

UWAŻAJCIE, jak będziecie wyszukiwali Kruczych Skał na mapie Google lub innych mapach, ponieważ na Dolnym Śląsku jest ich kilka. Jedne z nich, które są bardzo popularne znajdują się w Jerzmanicach Zdrój, koło Złotoryi. Przyciągają one turystów nie tylko ze względu na piękne widoki, ale także ciekawych jedynym w Polsce wiszącym torom kolejowym. Możecie przeczytać o nich więcej w  naszym wpisie: Wiszące Tory Kolejowe i Krucze Skały w pobliżu Jerzmanice Zdrój.

Drugimi Kruczymi Skałami znajdującym się relatywnie niedaleko są zlokalizowane w Szklarskiej Porębie. Oferują też one bardzo ciekawe widoki na okolice, tak więc warto sobie to odnotować i sprawdzić, jak będziecie w pobliżu.

Krucze Skały w Karpaczu - najkrótszy szlak na piękny punkt widokowy na Karkonosze

Informacja Turystyczna w Karpaczu - warto przyjść by poznać inne ciekawe miejsca

Będąc w Karpaczu warto odwiedzić lokalny Punkt Informacji Turystycznej, który zlokalizowany jest przy ulicy Konstytucji 3-go Maja. Zaraz obok Orlika możecie zaparkować samochód na bezpłatnym parkingu znajdujący się za sklepem. Jest to nieoficjalny parking, jednak z naszego doświadczenia można zostawić tam auto nawet na cały dzień.

W Punkcie Informacji Turystycznej możecie zaczerpnąć sporo nowej wiedzy od pasjonatów okolicznych terenów, którzy tam pracują. Co więcej znajdziecie tam najnowsze informacje odnośnie zablokowanych szlaków, utrudnień czy też wyłączonych odcinków karkonoskich szlaków dla psów. 

Można też kupić tutaj lokalne pamiątki tworzone m.in. przez lokalnych wytwórców. Ciekawa naszym zdaniem jest kawa Laboranta palona przez właściciela pensjonatu Karkonoski Spa lub książeczki z karkonoskimi legendami – dostępne także w Multimedialnym Muzeum Karkonoszy.

Punkt Informacji Turystycznej w Karpaczu
Punkt Informacji Turystycznej w Karpaczu

Potrzebujesz większej dawki ciekawych atrakcji w Karpaczu i Szkalarskiej Poręby?

Jeżeli planujesz dłuższy pobyt w Karpaczu lub wszystkie inne główne atrakcje są Ci znane to polecamy sprawdzić nasz najnowszy produkt jakim jest interaktywna mapa atrakcji Karpacza i Szklarskiej Poręby. Polecamy w niej nie tylko ciekawe atrakcje takie jak muzeum, ale także szlaki turystyczne, ciekawe punkty widokowe lub inne miejsca mogące być przydatne dla turysty. Zapraszamy do zapoznania się z nią i odkrywania tajemnic Karpacza i Szklarskiej Poręby razem z nami.

Podobają Ci się atrakcje Karpacza i Szklarskiej Poręby?

Sprawdź naszą Mapę Atrakcji Karpacza i Szklarskiej Poręby

Odkryj w niej wiele ciekawych miejsc w tych dwóch najpopularniejszych ośrodkach górskich na Dolnym Śląsku. Koniecznie sprawdź i nigdy nie pomiń już wyjątkowej atrakcji na Twojej trasie.

Krucze Skały w Karpaczu - najkrótszy szlak na piękny punkt widokowy na Karkonosze

Jeżeli kiedyś Ci się zdarzyło, że dopiero po fakcie dowiedziałeś się o fascynującym miejscu w Karpaczu Lub Szklarskiej Porębie to z naszą mapą zawsze będziesz wiedział jaka wyjątkowa atrakcja znajduje się na Twojej trasie. Sprawdź jakie oferują te miasta atrakcje dla dzieci, interesujące muzea czy piękną naturę.

Nasz wpis był dla Ciebie pomocny? Możesz nas wesprzeć 🙂

Najlepszym sposobem na wsparcie naszego bloga jest kupienie naszych produktów, które Tworzymy z myślą o Tobie! Sprawdź nasze interaktywne mapki oraz ebooki.

Każda podróż zaczyna się od wyboru miejsca w jakim chcielibyście się znaleźć! Jeżeli poszukujecie tanich biletów lotniczych to zobaczcie TANIĄ WYSZUKIWARKĘ LOTÓW. Z nią zawsze traficie na dobrą cenę biletów lotniczych.

Znacie Revolut? Z pewnością słyszeliście o niej. Jeżeli nie to jest to karta walutowa, która pozwoli Wam zaoszczędzić na przewalutowaniu. Dodatkowo zyskujecie z nią w planie premium ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie lekarskie, NordVPN, Tindera i inne rzeczy – ZA DARMO. Z naszego linku otrzymacie 3 miesiące testów PREMIUM za darmo, w sam raz na wycieczkę! Zarejestruj się i zamów Revolut dla siebie.

Możesz też zamówić nocleg za pomocą naszego linku afiliacyjnego na Booking.com. Dzięki niemu część prowizji Bookingu trafi do nas – Twoja cena się więc nie zmienia.

Planujesz wynająć auto? Podobnie jak w przypadku noclegu robiąc to przez nasz link otrzymamy prowizję od serwisu. Ty nie zapłacisz więcej, a my otrzymamy część wynagrodzenia dealera.

Jeżeli wybierasz się do popularnych atrakcji turystycznych to warto zakupić taki bilet z wyprzedzeniem. Ominiesz dzięki temu kolejki lub trafić na ciekawą promocję. Sprawdź je z aplikacją Tiqets.

Może spodobają Ci się te wpisy: