Benidorm Hiszpania noc
Strona Główna Hiszpania Benidorm – przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii

Benidorm – przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 8 komentarzy

Są niekiedy takie miejscowości, o których nie wiadomo co sądzić. Kiedy dostaliśmy zaproszenie od VisitBenidorm, początkowy research w Internecie, nie przyprawił nas o optymistyczne myśli.

"Toż to typowy kurort dla wczasowiczów! Co my tam będziemy robili?"

Ku naszemu zaskoczeniu, nie mogliśmy narzekać na brak aktywnych atrakcji w Benidormie. Cztery dni spędziliśmy na eksplorowaniu okolicy wzdłuż i wszerz. Pierwszy z nich okazał się dniem rąk, kolejny dniem brzucha, trzeci dniem nóg a czwarty błogim wypoczynkiem, od którego mogła nas boleć tylko szyja. Ciekawi jesteście jak aktywnie można eksplorować Benidorm? W niniejszym wpisie pokrótce opiszemy nasze przeboje i sposób by nie nudzić się w największym kurorcie w Hiszpanii.

Benidorm Hiszpania noc

Plan aktywnego zwiedzania Benidormu w 4 dni - atrakcje na lądzie

 

Na początku musimy wspomnieć, gdzie położony jest Benidorm. Jest on ulokowany na południu Hiszpanii w pobliżu miasta Alicante i znajduje się przy Morzu Śródziemnym. Corocznie przyciąga miliony turystów, głównie z Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Hiszpanii. Nic dziwnego, ponieważ Benidorm należy do dość drogich miejsc wypoczynkowych, jednak każdy może znaleźć tutaj swoje miejsce. Będąc tam zaledwie cztery dni, odkryliśmy dwie twarze Benidormu. Pierwszą jest typowo imprezowo / plażową odsłoną typowego nadmorskiego kurortu z głośnymi ludźmi oraz potokiem alkoholu oraz drugą, przyjazną dla nas, aktywnego  i spokojnego miejsca z przepysznym jedzeniem. Oczywiście nasz plan zwiedzania opierał się na drugim profilu miasta, idącą zgodnie z hasłem Discover Sporty Benidorm, czyli Odkryj Sportowy Benidorm. W niniejszym artykule przedstawimy kilka pomysłów jak można zagospodarować swój czas zwiedzając lądowe atrakcje miasta.

Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii
Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii

 Pomysł pierwszy - rowerem poza miasto

Jak się pewnie domyślacie, w mieście nie mieliśmy czego szukać, tak więc rowery dały nam ogromną swobodę w wydostaniu się z sideł wieżowców. W tym celu skorzystaliśmy z usług wypożyczalni rowerowej TAO i cały nasz zespół został uzbrojony w prawdziwe cuda techniki - rowery wspomagane elektrycznie. Przyśpieszyło to mocno naszą wyprawę, ponieważ całe miasto otoczone jest górami, dlatego w którą stronę byśmy nie pojechali, mielibyśmy pod górkę. Jednak z takim sprzętem nie straszne nam takie pagóry 🙂

W związku ze wszechobecnymi wzniesieniami Benidorm oferuje wiele punktów widokowych, z których możemy podziwiać panoramę miasta kontrastującą z lazurowo - błękitną wodą morską. Naszym celem stały się pobliskie ruiny fortu, do którego prowadziła kręta ścieżka nad klifami. W pobliżu Benidormu możemy znaleźć wiele pozostałości po fortyfikacjach, ponieważ w przeszłości było to miasto portowe, które trzeba było należycie bronić do XVII wieku przed licznymi atakami piratów.

Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii
Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii
Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii

Pomysł drugi - poczuć się elitarnie - lekcja golfa w Benidormie

Golf! Nigdy byśmy nie pomyśleli, że kiedyś ktoś wyciągnie nas na golfa. Co to przecież za frajda? Pełno bogatych snobów, chodzących w jednej białej rękawiczce i dziwnie wyginających się przy uderzeniu. Okazało się jednak, że nie jest to wcale takie złe zajęcie. Dla amatorów jest to ciekawa lekcja, pokazująca, że technika oraz precyzja jest dużo skuteczniejsza od taktyki "zamachnij się i jebnij". Po stosowaniu drugiej metody, jedyne czego się można dorobić to przekopanego trawnika i odcisków na palcach - nie polecamy. Na polu golfowym spędziliśmy około dwie godziny w akompaniamencie radosnych pokrzykiwań, gdy któremuś z naszej ekipy udało się posłać piłkę na dalej niż 30 metrów. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo trafić w tą przeklętą piłeczkę.

Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii
Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii
Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii
Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii

Pomysł trzeci - wyprawa w góry

Góry są dla nas zawsze priorytetową atrakcją każdego miejsca, dlatego i ich nie mogło zabraknąć. Pobliskie szczyty zwiedziliśmy w dwojaki sposób. Pierwszym była piesza wędrówka klifami oraz podróż zmotoryzowana - jeepem. Jako że tradycyjnej metodzie poświęcimy osobny wpis, to tutaj pokażemy jakie atrakcje możemy zobaczyć na czterech kółkach. Przez kilka godzin jazdy zwiedziliśmy pobliskie partie górskie przy Benidormie wraz z kierowcą firmy Marco Polo. Dlaczego auto? Był to nasz czwarty dzień i zarówno ręce (po kajakach + golfie) jak i nogi (po górach) trochę się buntowały, dlatego taka forma zwiedzania była dla nas atrakcyjna. W tak krótkim przedziale czasu umożliwiła nam zobaczenie pobliskich miejscowości, rozwijających się przy Benidormie, w swój specyficzny hiszpański sposób. Wąskie uliczki, kolorowe małe domki oraz pełno drzew owocowych było naszym pierwszym planem przy nadchodzących górskich widokach. Gdy wjechaliśmy na offroad zostaliśmy otoczeni przepięknymi wąwozami oraz pnącymi się w górę szczytami. Naprawdę ciężko uwierzyć, że krajobraz potrafi się tak mocno zmienić kilka kilometrów poza miastem. Kierowca zaznajomił nas także z historią miasta oraz roślinnością, która nas otaczała. Okazało się bowiem, że niepozorny chwast rosnący obok nas był kolendrą lub krzewem anyżowym.

Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii
Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii
Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii

Ale to nie wszystko co można zobaczyć w Benidormie

Jak mogłoby zabraknąć wodnych rozrywek w nadmorskim kurorcie? Jest ich wiele i nie mamy wcale na myśli leżenia na plaży i moczenia nóg w morzu. W następnym wpisie przedstawimy kilka ciekawych pomysłów na wodne atrakcje, jakie zaoferował nam Benidorm. 

I jak pierwsze wrażenia z Benidormu? Czy teraz te wielkie kurortowe miasto Hiszpanii kojarzy Wam się tylko z zatłoczonym miastem pełnym głośnych ludzi?:) Nam wydaje się, że każdy wybiera takie oblicze Benidormu, jakie sam woli. Możliwości jest wiele! A Wy co byście wybrali? Słodkie lenistwo, czy satysfakcjonujący wycisk?:)

 

Zobacz także:

Benidorm - przepis na aktywne wakacje w Hiszpanii

Nasz wpis był dla Ciebie pomocny? Możesz nas wesprzeć 🙂

Najlepszym sposobem na wsparcie naszego bloga jest kupienie naszych produktów, które Tworzymy z myślą o Tobie! Sprawdź nasze interaktywne mapki oraz ebooki.

Każda podróż zaczyna się od wyboru miejsca w jakim chcielibyście się znaleźć! Jeżeli poszukujecie tanich biletów lotniczych to zobaczcie TANIĄ WYSZUKIWARKĘ LOTÓW. Z nią zawsze traficie na dobrą cenę biletów lotniczych.

Znacie Revolut? Z pewnością słyszeliście o niej. Jeżeli nie to jest to karta walutowa, która pozwoli Wam zaoszczędzić na przewalutowaniu. Dodatkowo zyskujecie z nią w planie premium ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie lekarskie, NordVPN, Tindera i inne rzeczy. Zarejestruj się i zamów Revolut dla siebie.

Planujesz podróż promem? Sprawdź ofertę największej wyszukiwarki przewoźników morskich Direct Ferries – z nimi na pewno skorzystasz z najlepszej oferty. 

Możesz też zamówić nocleg za pomocą naszego linku afiliacyjnego na Booking.com. Dzięki niemu część prowizji Bookingu trafi do nas – Twoja cena się więc nie zmienia.

Planujesz wynająć auto? Podobnie jak w przypadku noclegu robiąc to przez nasz link otrzymamy prowizję od serwisu. Ty nie zapłacisz więcej, a my otrzymamy część wynagrodzenia dealera.

Jeżeli wybierasz się do popularnych atrakcji turystycznych to warto zakupić taki bilet z wyprzedzeniem. Ominiesz dzięki temu kolejki lub trafić na ciekawą promocję. Sprawdź je z aplikacją Tiqets.

Może spodobają Ci się te wpisy:

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), by była lepsza w funkcjonowaniu dla Ciebie. Mamy nadzieję, że nie jest to problem. Akceptuje Dowiedź się więcej