Strona Główna Wolne myśli Najdziwniejsze zwyczaje ślubne na świecie – TOP 5

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne na świecie – TOP 5

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 7 komentarzy

Już tylko jeden dzień dzieli nas od ślubu (10.06.17!). Ostatnie doprecyzowania i koordynacje pochłaniają nas w całości, dlatego i na bloga mieliśmy trochę mniej czasu. Mamy jednak nadzieję, że nam wybaczycie 🙂

Przebijając się przez trudy planowania byliśmy ciekawi, jakie trendy ślubne panują na świecie. I powiemy Wam szczerze, że kilka tradycji nas zaskoczyło! Przedstawiamy więc Wam pięć, naszym zdaniem, najdziwniejszych tradycji ślubnych na świecie.

 

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne na świecie - TOP 5

Źródło zdjęcia: theunemployedbride.wordpress.com

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne - pozycja 5  -  Ząb wieloryba

 

By w ogóle do zaślubin mogło dojść trzeba się zaręczyć. Proces ten może wydawać się mało skomplikowany, jednak mieszkańcy Fiji wyszli z dość oryginalnym pomysłem. By przyszły pan młody, mógł prosić o rękę swojej ukochanej, na początku musi ofiarować ojcu panny młodej ząb wieloryba. Nie mamy pojęcia, czy ma go on szukać gdzieś na plaży czy też zapolować na niego, jednak wydaje nam się, że ta tradycja mocno hamuje zapędy za ślubne młodej pary. Ząb wieloryba... Dalej sobie nie możemy tego wyobrazić 😀

 

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne na świecie - TOP 5

Źródło zdjęcia: stepbystep.com

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne - pozycja 4  -  Uważaj na taniec!

 

W tradycji Irlandzkiej, taniec nowożeńców nie jest wolny od przesądów. Jeżeli nogi panny młodej oderwą się od podłogi może być to powodem niepomyślności w przyszłym związku małżeńskim! Jaka jest argumentacja tego zabobonu? Panna młoda tracąc kontakt z ziemią, może stać się obiektem ataku złych wróżek, które porywają dobre cechy panny młodej i zostawiają swoje natręctwa. Tradycja ta, przywodzi mi na myśl zawiązywanie czerwonych wstążeczek do łóżeczka dziecka, by nie podmienił ich skrzat. Jeżeli więc Wasza panna młoda zmieniła się od czasu wesela, możliwe że zbyt mocno pląsała po parkiecie.

 

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne na świecie - TOP 5

Źródło zdjęcia: dancelifex.com

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne - pozycja 3 -  Ustrzelić Pannę młodą.

 

Dobrze, że nie jesteśmy członkami plemienia Yugur (starej chińskiej mniejszości etnicznej). Tutaj sprawy nie wyglądają zbyt ciekawie, szczególnie dla panny młodej. Tradycja zakłada, że członkowie rodziny muszą oddać do niej trzy strzały z łuku. Dacie wiarę?! Co prawda strzały nie są wyposażone w grot, jednak siniaki i tak z pewnością pozostają... trzy strzały... Co oni nie wymyślą.

 

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne na świecie - TOP 5

Źródło zdjęcia: i.ytimg.com

 

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne - pozycja 2 -  Próba wytrzymałości.

 

Kolejnym zwyczajem, który wprawił nas w nie lada obrzydzenie jest tradycja pochodząca ze Szkocji. Polega ona na wylewaniu wiadra z nieczystościami na pannę młodą. Co rozumiemy przez nieczystości? Dosłownie wszystko! Niektóre ze składników mieszanki to błoto, odpady, zgniłe jaja, kawałki mięsa czy też nadgniłe jedzenie. Jak by tego było mało, tak ubrudzona kobieta zostaje przeganiana po wiosce. Co szokujące, to tradycja ta, dalej ma miejsce w małych szkockich osadach. Jeżeli kobieta przejdzie taki "chrzest bojowy" to pokazuje tym samym, że jest gotowa przetrwać każde trudy małżeństwa. Czy to znaczy że w Szkocji, jak parry mają kryzys to wylewają na siebie wiadra z pomyjami? Co kraj to obyczaj...

 

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne na świecie - TOP 5

Źródło zdjęcia: i.ytimg.com

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne - pozycja 1 -  Choinka

 

Pierwsze miejsce w naszej małej wyliczance zajęła tradycja prosto z Cypru. Nie jest ona szokująca, ani obrzydliwa. Wręcz jest przyjazna parze młodej. Na czym polega? Zacznijmy od tego, ze przyjęcia ślubne na Cyprze są okazją do wielkiego spotkania wszystkich znajomych i całej rodziny. Wytłuściliśmy w poprzednim zdaniu kluczowe wyrazy, ponieważ im więcej osób na ślub przybędzie, tym większym prestiżem cieszy się impreza. Z tego powodu przeciętnie na weselu spotyka się około 4 000 osób. Zabawa trwa przez kilka dni, a zwyczajem o którym chcielibyśmy wspomnieć jest pierwszy taniec pary młodej. Podczas niego, zaczynają się prawdziwe zawody między stronami związku. Goście w czasie trwania tańca podchodzą do jednego z nowożeńców (od którego zostali zaproszeni) i obwieszają ich banknotami połączonymi we wstęgę. Reguły gry są proste - które z nich będzie bardziej obwieszone pieniędzmi, tego strona zaproszonych gości wygrywa. Pod koniec tańca para młoda wygląda jak dwie tańczące choinki pieniędzy, słodko szeleszczące w rytm muzyki. I to się nazywa tradycja, która warto pielęgnować! 🙂

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne na świecie - TOP 5

Źródło zdjęcia: traditionsweddingblog.files.wordpress.com

 

Myślę, że w Polsce znajdzie się także kilka dziwnych tradycji ślubnych, ale w porównaniu ze światem nie wypadamy w cale najgorzej! A wy znacie jakieś ciekawe tradycje ślubne praktykowane w Waszym regionie lub znacie je ze świata? Piszcie!

 

Nasz wpis był dla Ciebie pomocny? Możesz nas wesprzeć 🙂

Najlepszym sposobem na wsparcie naszego bloga jest kupienie naszych produktów, które Tworzymy z myślą o Tobie! Sprawdź nasze interaktywne mapki oraz ebooki.

Każda podróż zaczyna się od wyboru miejsca w jakim chcielibyście się znaleźć! Jeżeli poszukujecie tanich biletów lotniczych to zobaczcie TANIĄ WYSZUKIWARKĘ LOTÓW. Z nią zawsze traficie na dobrą cenę biletów lotniczych.

Znacie Revolut? Z pewnością słyszeliście o niej. Jeżeli nie to jest to karta walutowa, która pozwoli Wam zaoszczędzić na przewalutowaniu. Dodatkowo zyskujecie z nią w planie premium ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie lekarskie, NordVPN, Tindera i inne rzeczy. Zarejestruj się i zamów Revolut dla siebie.

Planujesz podróż promem? Sprawdź ofertę największej wyszukiwarki przewoźników morskich Direct Ferries – z nimi na pewno skorzystasz z najlepszej oferty. 

Możesz też zamówić nocleg za pomocą naszego linku afiliacyjnego na Booking.com. Dzięki niemu część prowizji Bookingu trafi do nas – Twoja cena się więc nie zmienia.

Planujesz wynająć auto? Podobnie jak w przypadku noclegu robiąc to przez nasz link otrzymamy prowizję od serwisu. Ty nie zapłacisz więcej, a my otrzymamy część wynagrodzenia dealera.

Jeżeli wybierasz się do popularnych atrakcji turystycznych to warto zakupić taki bilet z wyprzedzeniem. Ominiesz dzięki temu kolejki lub trafić na ciekawą promocję. Sprawdź je z aplikacją Tiqets.

Może spodobają Ci się te wpisy:

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), by była lepsza w funkcjonowaniu dla Ciebie. Mamy nadzieję, że nie jest to problem. Akceptuje Dowiedź się więcej

Wieża widokowa na Górze Donas
Cześć, świetnie że jesteś z nami!

Zapraszamy Cię byś był z nami na bieżąco

Polub nas na Facebooku lub zapisz się do naszego newslettera.

Fort na Wyspie Berlenga