Karta Revolut 3 miesiące premium gratis
Strona Główna Polecane Karta podróżnicza (walutowa) Revolut – sposób na oszczędności w podróży

Karta podróżnicza (walutowa) Revolut – sposób na oszczędności w podróży

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 0 Komentarz

Karta walutowa Revolut to karta podróżnicza, o której w środowisku podróżniczym wiele słyszeliśmy. Pamiętamy, że po raz pierwszy zamówiliśmy kartę Revolut na wycieczkę do Chorwacji w 2020 i od tego czasu czynnie towarzyszy nam w naszych podróżach. Jak wiadomo przy każdym wyjeździe, każdy grosz się liczy, więc oszczędzaliśmy na zakup winiet w lokalnej walucie, wypłatach z bankomatu oraz korzystnych kursach przewalutowanie (niekiedy o kilka groszy lepszych niż w bankach czy kantorach). 

Od tego czasu karta Revolut bardzo się rozwinęła i od instytucji finansowej stała się oficjalnym bankiem zarejestrowanym na Litwie, który dodatkowo wprowadził bezpieczeństwo gromadzonych środków. Aktualnie wraz z Revolut można prowadzić inwestycje, podlegać pod ubezpieczenie podróżne i zakupowe, mieć dostęp do darmowych aplikacji premium typu NordVPN, aplikacje do fitnessu, aplikacji do medytacji czy popularnej aplikacji randkowej Tinder Plus. 

W tym artykule opiszemy jak w naszych podróżach sprawdza się karta Revolut, jak ją użytkujemy oraz jakie mamy korzyści z niej płynące. Wpis nie jest reklamą, chociaż linki w niej zawarte są linkami afiliacyjnymi (posiadają kod polecenia od nas) – korzystając z niego otrzymacie za darmo 3 miesiące planu Revolut Premium, dzięki któremu będziecie mogli skorzystać z udogodnień takich jak wyższa kwota wypłat w bankomacie, lepsze kursy inwestycyjne czy ubezpieczenia podróżnego.

Revolut Karta - premia

Tak jak pisaliśmy wcześniej, kartę Revolut zamówiliśmy głównie by płacić nią za granicą. W naszym banku wiele razy mieliśmy do czynienia z niezbyt korzystnymi przeliczeniami walut lub podwójnym przewalutowaniem ( złotówki na euro, a później na walutę docelową). Do tego dochodziły prowizje z transakcji i w łatwy sposób z wyciągnięcia 1000 zł bank zabierał nam realnie 1050 zł. 

Z kartą Revolut sytuacja jest inna i przewalutowanie następuje wyłącznie na pożądaną przez nas walutę i po korzystnym kursie. Jednak, żeby za kolorowo nie było to od niedawna wprowadzono także prowizje za przewalutowanie w weekendy. Jeżeli więc planujecie wyjazd na weekend to warto wymienić sobie pieniądze w tygodniu. 

Wiele osób też pyta nas, w jaki sposób działa karta – czy trzeba wymieniać pieniądze od razu? Karta działa w ten sposób, że zawsze posługuje się na początku walutą lokalną. Czyli jeżeli macie 200 zł oraz 50 euro na koncie i jesteście w Niemczech, to karta automatycznie będzie pobierała pieniądze z konta w euro. Jeżeli środki będą niewystarczające, to n bieżąco (po aktualnym kursie) konwertuje złotówki na euro.

Tak jak my, kochasz podróżować?

Ta WIELKA paczka ebooków jest dla Ciebie!

To aż 33 e-booków o łącznej wartości 2863 zł kupisz za jedyne 200 zł. dzięki którym z lekkością i bez stresu zorganizujesz i przeżyjesz wymarzoną podróż – gdziekolwiek się wybierasz.

Co znajdziesz w środku?

● Przewodniki i wskazówki podróżnicze.
● Historie z podróży.
● Wskazówki językowe (angielski, hiszpański, włoski w podróży).
● Wskazówki, jak robić lepsze zdjęcia w podróży.
● Presety do zdjęć i filtry do filmów.

● Przepisy kulinarne z różnych zakątków świata.

● Wskazówki, jak dbać o siebie na wakacjach.

Naszego ebooka „Ziemia kłodzka – mało znane miejsca”.

 

Z nią na pewno zaplanujesz świetnie nadchodzącą majówkę!

W pakiecie Świat bez Granic znajdziesz m.in.: KOMPLEKSOWY PRZEWODNIK PO MADERZE I PORTO SANTO – LOST Italianos | ANGIELSKI W PODRÓŻY: TWÓJ PASZPORT DO BEZSTRESOWEJ KOMUNIKACJI – Englopolis | NASZA PODRÓŻ NA SIÓDMY KONTYNENT – Podróże Wojownika | PORADNIK PODRÓŻY NA WŁASNĄ RĘKĘ – Podróże w etacie | JAK TWORZYĆ PIĘKNE ZDJĘCIA TELEFONEM W PODRÓŻY – Buuba | PATAGONIA. MINIPRZEWODNIK – Take Your Way | STAĆ MNIE NA NOWY YORK – Crazy Travel Bag | PODRÓŻE KULINARNE CEBULI – The Traveling Onion | INTERAKTYWNY SPACEROWNIK PO KRAKOWIE – Weekendówka | ODKRYJ TAJEMNICE BARCELONY – Aurelia W Barcelonie | 2 GODZINY OD OSLO – November Travelers | PRZEWODNIK PO PERU – Iza Handerek | LUT PAKA: 16 FILTRÓW DO FILMÓW – Szatrasie | PRESETY SUMMER+2 EBOOKI – Magdaena Mizera Fotografia | PRZEWODNIK PO LONDYNIE – świat Podróży | PIERWSZE KROKI W SZWECJI – Ta Hania | PIERWSZA PODRÓŻ CAMPEREM – CampRest.com | i wiele więcej!

Są więc dwa sposoby w jakim można posługiwać się kartą Revolut – albo zawczasu wymieniacie złotówki na walutę np. euro lub korzystacie z aktualnych kursów.

Na co warto zwrócić uwagę, to że z kartą walutową macie połączoną aplikację na telefon. Dzięki niej macie zawsze dostęp do wszystkich udogodnień, jakie oferuje Revolut. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość wglądu we wszystkie swoje karty. Zarówno fizyczne jak i wirtualne. Można więc w szybki sposób zablokować swoją kartę (na wypadek zgubienia), ale także korzystać z kart wirtualnych (w tym jednorazowych do płacenia online). Musimy przyznać, że z opcji kart jednorazowych korzystamy dość często, ponieważ dają one bezpieczeństwo podczas robienia zakupów w Internecie – np. zamawianie noclegów itp. Dzięki temu mamy pewność, że nikt nie pobierze pieniędzy z naszej karty bez naszej wiedzy, a także w przypadku włamania do bazy danych nasze pieniądze będą bezpieczne. Po użyciu takiej karty znika ona i nie można jej ponownie użyć. W jej miejsce pojawia się za to nowa karta jednorazowa z nowym numerem i danymi.

Berat - Albania

Czego potrzebuję, by założyć konto w Revolut?

Revolut, jak wspominaliśmy na początku, jest oficjalnym bankiem działającym na obszarze Unii Europejskiej mającym siedzibę na Litwie. Żeby być bankiem musi on posiadać licencje bankowe w krajach, w których świadczy usługi i spełniać wszystkie normy, jakie spełniają inne banki. Muszą więc zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych swoich klientów, działać przeciwko praniu brudnych pieniędzy oraz innych działań, jakie nakłada na nich prawo.

W związku z tym użytkownik też musi dostarczyć dane dla Revolut, jakich wymagają inne banki przy rejestracji. Potrzebne będą więc takie dane jak:

  • imię i nazwisko
  • miejsce zamieszkania (na niego zostanie dostarczona karta)
  • numer telefonu (będzie on połączony z aplikacją)
  • adres email
  • datę urodzenia
  • dokument tożsamości (dowód / paszport) – przesyłany jest on przez aplikacje na zasadzie zdęcia. Wszystko odbywa się w bezpieczny i chroniony sposób.

Następnie wybiera się sposób aktywacji swojego konta oraz jeżeli chcecie mieć fizyczną kartę, to należy opłacić koszt jej przesyłki (ok. 25 zł). Zamówiona karta przychodzi po około tygodniu, jednak od momentu wpłacenia pieniędzy na Revoluta możecie posługiwać się od razu przez płatności zbliżeniowe oraz online. Możecie też przejść na plan premium, w którym otrzymacie 3 miesięczną subskrypcję za darmo. Po przetestowaniu Revoluta możecie zostać na planie darmowym, planie plus (20 zł / miesiąc), premium (34 zł/miesiąc) czy też plan metal (60 zł / miesiąc). Przy wyborze planów musicie zastanowić się co przyniesie Wam więcej korzyści. Na przykład wybór wyższego planu daje Wam ubezpieczenie turystyczna (dla Ciebie i Twoich dzieci), ubezpieczenie produktów kupowanych z użyciem karty Revolut, wstęp do saloników na lotnisku itp. 

Z racji tego, że podróżujmy dużo to ubezpieczenie turystyczne dla mnie i dzieci z pewnością kosztowałoby więcej niż 300 zł / rok, tak więc zyskujemy już to co potrzebujemy, a do tego otrzymujemy dodatkowe korzyści.

Karta walutowa Revolut - zamów

Opcje inwestycyjne na Revolut - tak zaczęły się nasze pierwsze kroki z inwestycjami

Z kontem Revolut rozpoczęliśmy też swoje pierwsze kroki z inwestowaniem. Podczas wyjazdu do Chorwacji na koncie pozostało nam kilkaset złotych, których nie wykorzystaliśmy. Wiedzieliśmy, że w najbliższym czasie nie będziemy nigdzie wyjeżdżali za granicę i postanowiliśmy coś z tym zrobić – jako że były to czasy pandemii i złotówka nie była za stabilna (a wszędzie mówiono, że inflacja szaleje i pieniądze tracą na wartości) to wszystkie złotówki wymieniliśmy na dolary. Po kilku tygodniach „dorobiliśmy” się w ten sposób 10 złotych. Dla niektórych to może być kwota śmieszna, ale uczucie dostania 10 złotych za nic było bardzo fajne. W taki sposób rozpoczęliśmy swoją historię inwestycyjną.

Aktualnie Revolut oferuje możliwość udziału w giełdzie amerykańskiej (można kupić np. akcje Tesli, NVIDIA, Google, Meta [Facebook], oraz wiele innych), a także inwestycji w kryptowaluty.  My tak swoje drobniaki pozostałe na koncie próbujemy inwestować, uczymy się czegoś nowego i czasami daje to fajne rezultaty. Warto jednak podkreślić to, że każde inwestycje obarczone są ryzykiem. Szybko też się o tym przekonaliśmy, tak więc do wszystkiego trzeba podchodzić z rozwagą i odpowiedzialnością.

Niedawno wprowadzono także rozwiązanie dla osób lubiących automatyzację i oparcie decyzji na AI, ponieważ wprowadzono robo-doradcę. Tworzy on na podstawie ankiety najlepszy model, który będzie inwestował pieniądze zgodnie z zaznaczonymi preferencjami. Z tego co wyczytaliśmy to za usługę wsparcia w inwestowaniu Robot-Doradca pobiera 0,75% wartości portfela inwestycyjnego w skali miesiąca. Można też zdecydować się na cykliczne wpłaty, które będzie można inwestować.

Amfiteatr w Butrint

Darmowe aplikacje od partnerów Revolut

Od początku roku 2023 do Revoluta dołączyli bardzo ciekawi partnerzy oferujący swoje usługi w ramach pakietu na karcie. Możecie więc zarejestrować się za darmo i korzystać z takich aplikacji jak NordVPN (dający możliwość zmiany VPN Twojego adresu Internetowego). Oprócz podstawowego bezpieczeństwa w użytkowaniu Internetu daje to też możliwości korzystania z usług normalnie niedostępnych w kraju, w którym się obecnie znajdujecie. Na przykład wiele telewizji online ma ograniczenie co do krajów, z których można je oglądać. Zmieniając VPN możecie z łatwością obejść takie restrykcje. Dodatkowo zmieniając adres kraju, można skorzystać z lepszych cen w liniach lotniczych lub innych globalnych promocjach.

Kolejną aplikacją jest Freeletics oferujące plany ćwiczeniowe. Możesz z nią zaplanować treningi specjalnie pod Twoje potrzeby oraz synchronizować swój zegarek z aplikacją fitness. Aplikacja sprawdza się całkiem fajnie a przychodzące powiadomienia utrzymują Cię w ciągłej motywacji. Aplikacja przeznaczona jest zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej doświadczonych. Za pomocą kreatora aplikacja pozwoli Ci wybrać plan, jaki najbardziej będzie dopasowany do Ciebie i spełniające Twoje założenia.

Naszą uwagę przyciągnęła też aplikacja Headspace. Jest to aplikacja do medytacji o kontrolowania swojego oddechu. Czasami takie seans 10 minutowy pod koniec dnia daje świetne efekty i pozwala na uporanie się ze stresem. Aplikacja zapewnia kilkadziesiąt ćwiczeń oraz całych seansów pozwalających na lepszą koncentrację i uporządkowanie swoich myśli. Jeżeli będziecie chcieli wykupić plan premium w Revolut, to na pewno warto zwrócić na nią uwagę.

Jeżeli jesteś natomiast związany jakoś z branżą kreatywną i lubisz grafikę to dodatkowo możesz skorzystać z planu gold na aplikację Picsart. Jest to odpowiednik bardzo popularnej Canvy i za pomocą Picsart możecie przygotować wyjątkowe grafiki, loga, zdjęcia – jednym słowem możecie uwolnić swoją kreatywność. Dodatkowo posiada moduły, które wspierane są przez AI i możecie na przykład tworzyć video z wygenerowaną mową. Bardzo ciekawa sprawa.

Z innych aplikacji, które mogą Wam się przydać są na przykład: Tinder Plus, SleepCycle a przy planie Metal otrzymacie dodatkowo dostęp do Financial Times (Prenumerata magazynu online), WeWork (jedno wejście na miesiąc do wybranej przestrzeni biurowej) czy także HeadWay.

Karta walutowa revolut - 3 miesiące premium

Podsumowanie - Czy karta Revolut jest dla Ciebie?

W naszym odczuciu Revolut naprawdę nam się przydaje i sprawdza. Mamy w niej oparcie nie tylko jako karty wymiany walut, ale także ubezpieczenia turystycznego i mienia. Raz już skorzystaliśmy z Revoluta, gdy musieliśmy odwołać swój lot i zwrócono nam pieniądze za bilety oraz nocleg. Chroni nas też w wypadkach losowych, więc korzyści jest sporo.

Opcja Premium jest w naszym odczuciu najbardziej ekonomiczną opcją, dającą najlepsze rezultaty. Jeżeli więc i Ty chcesz skorzystać z wygody jaką oferuje Revolut, to zapraszamy Cię do skorzystania z naszego linka polecającego, dzięki któremu uzyskasz 3 miesiące darmowego planu Premium.

Może spodobają Ci się te wpisy: