Spis treści
Wysoka Kopa – szczyt bez szlaku
Wędrówka na szczyt Wysokiej Kopy i zbagatelizowanie tematu.
Szczerze mówiąc, nie byliśmy dobrze przygotowani merytorycznie – wiedzieliśmy tylko mniej więcej którędy idzie szlak, ale nie sprawdziliśmy, jak długo tam się idzie. Stwierdziliśmy na oko, że „dość krótko” i zdążymy w 3 godziny maksymalnie.
Zostawiliśmy samochód na małym parkingu przy wejściu czerwonego szlaku do lasu (Osiedle Podgórze przy Schroniskowej). Po kilkudziesięciu metrach doszliśmy do polany, z której rozlega się wspaniały widok. Takie początki szlaków to my lubimy!
Schronisko Wysoki Kamień i jej wspaniała panorama
I tak po przyjemnym 40-minutowym spacerze doszliśmy do Schroniska Wysoki Kamień. Zanim jednak weszliśmy do środka podbić książeczki, usiedliśmy pierw na pobliskim kamieniu (oczywiście wysokim), który jest także świetnym punktem widokowym. Sami zobaczcie!
Szlak ze Schroniska Wysoki Kamień na Wysoką Kopę
Jak to często bywa w górach, pogoda całkowicie się zmieniła. Nadeszły ciemne chmury i zrobiło się dużo chłodniej. Ale chociaż nie padało!
Po minięciu kopalni przez jakiś czas idzie się drogą asfaltową. Jednak trzeba uważać, bo w pewnym momencie szlak skręca mocno w prawo, w niepozorną ścieżkę.
Jak Wam się podobam w takiej odsłonie? Krystian stwierdził, że jestem tu trochę jak człowiek-balon 🙂
Ogólne wnioski i podsumowanie!
Co więcej, wcale nie potrzebowaliśmy 3 godzin na przejście z Wysokiego Kamienia na Wielką Kopę i z powrotem. Zrobiliśmy to w…2 godziny 40 minut! 🙂 I to wcale nie szliśmy bardzo szybko, bo nie mieliśmy sił i byliśmy głodni.
A Wy, byliście kiedyś w Górach Izerskich? A może też zdobywacie Koronę Gór Polski? Piszcie!
Więcej postów o Koronie Gór Polski możecie znaleźć tutaj.
1 Komentarz
Fajna relacja. W ubiegłym roku miałem okazję iść tym szlakiem przy okazji wędrówki Głównym Szlakiem Sudeckim, ale najwyższy szczyt Izerów ominąłem. Szukałem powodu, by tam wrócić 🙂 Pozdrawiam