Strona Główna Dolny Śląsk Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie

Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 1 Komentarz

Bez dwóch zdań na Dolnym Śląsku wież widokowych nam nie brakuje. Na terenie całego województwa znajduje się około 40 czynnych wież widokowych umiejscowionych głównie w okolicach Wałbrzycha oraz Kłodzka. Wieża widokowa w Mieroszowie to około 16 metrowa konstrukcja wykonana z drewna, znajdująca się na Górze Parkowej (dawna nazwa Kościelna Góra) w pobliży granicy Polsko-Czeskiej. Jest to dość nowy obiekt, który został oddany do użytku publicznego w czerwcu 2015 roku w ramach rewitalizacji punktu rekreacyjnego w Mieroszowie.

Atrakcje w pobliżu Wieży widokowej w Mieroszowie

Wieża widokowa w Mieroszowie swoim kształtem nawiązuje do popularnych ambon myśliwskich, których w okolicy znajduje się pod dostatkiem. Przy dobrej widoczności ze szczytu wieży można dostrzec przepiękną panoramę Broumovskich Ścian, Karkonoszy i Gór Stołowych. Wieża widokowa jest popularnym miejscem wypoczynkowym mieszkańców Mieroszowa i przyciąga ona wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i Czech.

Wejście na Górę Parkową to kwestia kilku minut. Wieża widokowa w Mieroszowie znajduje się kilkaset merów od skrzyżowania ulicy Żeromskiego z Hożą i można na nią wejść z obszernego parkingu zlokalizowanego za mostem. Jeżeli będziecie w pobliżu, to warto także zahaczyć o pobliskie Czartorowskie Skały będących między wsiami Różana oraz Łączna.

Wieża widokowa w Mieroszowie na Dolnym Śląsku
Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie
Wieża widokowa w Mieroszowie na Dolnym Śląsku
Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie
Wieza widokowa mieroszow
mieroszow gora parkowa
Mieroszow widoki

Mapa dojazdu do wieży widokowej w miejscowości Mieroszów

Jeżeli tak jak my, lubicie wieże widokowe to na pewno ucieszy Was fakt, że przygotowujemy mapę  z lokalizacją wszystkich wież widokowych na terenie województwa dolnośląskiego. Mapa będzie na bieżąco aktualizowana o odwiedzone przez nas obiekty oraz zaznaczymy w niej wieże, które zostały nam jeszcze do zwiedzenia.

Na razie pod spodem umieszczamy lokalizację wieży widokowej w Mieroszowie, byście bez problemu mogli do niej trafić, podczas jednej w Waszych podróży. Mamy nadzieję, że Wam się ona spodoba i widoczność będzie Wam sprzyjała!

Zobaczcie też nasz spis wież widokowych na Dolnym Śląsku, który znajduje się tutaj

Nasz wpis był dla Ciebie pomocny? Możesz nas wesprzeć 🙂

Najlepszym sposobem na wsparcie naszego bloga jest kupienie naszych produktów, które Tworzymy z myślą o Tobie! Sprawdź nasze interaktywne mapki oraz ebooki.

Każda podróż zaczyna się od wyboru miejsca w jakim chcielibyście się znaleźć! Jeżeli poszukujecie tanich biletów lotniczych to zobaczcie TANIĄ WYSZUKIWARKĘ LOTÓW. Z nią zawsze traficie na dobrą cenę biletów lotniczych.

Znacie Revolut? Z pewnością słyszeliście o niej. Jeżeli nie to jest to karta walutowa, która pozwoli Wam zaoszczędzić na przewalutowaniu. Dodatkowo zyskujecie z nią w planie premium ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie lekarskie, NordVPN, Tindera i inne rzeczy. Zarejestruj się i zamów Revolut dla siebie.

Planujesz podróż promem? Sprawdź ofertę największej wyszukiwarki przewoźników morskich Direct Ferries – z nimi na pewno skorzystasz z najlepszej oferty. 

Możesz też zamówić nocleg za pomocą naszego linku afiliacyjnego na Booking.com. Dzięki niemu część prowizji Bookingu trafi do nas – Twoja cena się więc nie zmienia.

Planujesz wynająć auto? Podobnie jak w przypadku noclegu robiąc to przez nasz link otrzymamy prowizję od serwisu. Ty nie zapłacisz więcej, a my otrzymamy część wynagrodzenia dealera.

Jeżeli wybierasz się do popularnych atrakcji turystycznych to warto zakupić taki bilet z wyprzedzeniem. Ominiesz dzięki temu kolejki lub trafić na ciekawą promocję. Sprawdź je z aplikacją Tiqets.

Może spodobają Ci się te wpisy:

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), by była lepsza w funkcjonowaniu dla Ciebie. Mamy nadzieję, że nie jest to problem. Akceptuje Dowiedź się więcej

Wieża widokowa na Górze Donas
Cześć, świetnie że jesteś z nami!

Zapraszamy Cię byś był z nami na bieżąco

Polub nas na Facebooku lub zapisz się do naszego newslettera.

Fort na Wyspie Berlenga