Strona Główna Dolny Śląsk Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie

Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie

Przez WolnymKrokiem
1 Komentarz

Bez dwóch zdań na Dolnym Śląsku wież widokowych nam nie brakuje. Na terenie całego województwa znajduje się około 40 czynnych wież widokowych umiejscowionych głównie w okolicach Wałbrzycha oraz Kłodzka. Wieża widokowa w Mieroszowie to około 16 metrowa konstrukcja wykonana z drewna, znajdująca się na Górze Parkowej (dawna nazwa Kościelna Góra) w pobliży granicy Polsko-Czeskiej. Jest to dość nowy obiekt, który został oddany do użytku publicznego w czerwcu 2015 roku w ramach rewitalizacji punktu rekreacyjnego w Mieroszowie.

Atrakcje w pobliżu Wieży widokowej w Mieroszowie

Wieża widokowa w Mieroszowie swoim kształtem nawiązuje do popularnych ambon myśliwskich, których w okolicy znajduje się pod dostatkiem. Przy dobrej widoczności ze szczytu wieży można dostrzec przepiękną panoramę Broumovskich Ścian, Karkonoszy i Gór Stołowych. Wieża widokowa jest popularnym miejscem wypoczynkowym mieszkańców Mieroszowa i przyciąga ona wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i Czech.

Wejście na Górę Parkową to kwestia kilku minut. Wieża widokowa w Mieroszowie znajduje się kilkaset merów od skrzyżowania ulicy Żeromskiego z Hożą i można na nią wejść z obszernego parkingu zlokalizowanego za mostem. Jeżeli będziecie w pobliżu, to warto także zahaczyć o pobliskie Czartorowskie Skały będących między wsiami Różana oraz Łączna.

Wieża widokowa w Mieroszowie na Dolnym Śląsku
Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie
Wieża widokowa w Mieroszowie na Dolnym Śląsku
Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie
Wieza widokowa mieroszow
mieroszow gora parkowa
Mieroszow widoki

Mapa dojazdu do wieży widokowej w miejscowości Mieroszów

Jeżeli tak jak my, lubicie wieże widokowe to na pewno ucieszy Was fakt, że przygotowujemy mapę  z lokalizacją wszystkich wież widokowych na terenie województwa dolnośląskiego. Mapa będzie na bieżąco aktualizowana o odwiedzone przez nas obiekty oraz zaznaczymy w niej wieże, które zostały nam jeszcze do zwiedzenia.

Na razie pod spodem umieszczamy lokalizację wieży widokowej w Mieroszowie, byście bez problemu mogli do niej trafić, podczas jednej w Waszych podróży. Mamy nadzieję, że Wam się ona spodoba i widoczność będzie Wam sprzyjała!

Zobaczcie też nasz spis wież widokowych na Dolnym Śląsku, który znajduje się tutaj

Może spodobają Ci się te wpisy:

Wieża widokowa na Górze Donas
Cześć, świetnie że jesteś z nami!

Zapraszamy Cię byś był z nami na bieżąco

Polub nas na Facebooku lub zapisz się do naszego newslettera.

Fort na Wyspie Berlenga