Strona Główna Polska Movie Gate nowa atrakcja filmowa na wrocławskim rynku

Movie Gate nowa atrakcja filmowa na wrocławskim rynku

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 16 komentarzy

Wrocław pod kątem atrakcji turystycznych ciągle się rozwija. Najnowszym urozmaiceniem, jakie możecie spotkać na wrocławskim rynku, jest Movie Gate znajdujące się na placu Solnym (dosłownie 2 minuty piechotą od ratuszu!). Prawdę mówiąc, odkąd usłyszeliśmy w połowie 2017 roku, że Kamiennogórskie Arado wygrało przetarg na zagospodarowanie nieużywanego bunkru znajdującego się na Placu Solnym, to wiedzieliśmy, że będzie to naprawdę interesująca atrakcja na mapie Wrocławia. Minęło kilka miesięcy ciężkiej pracy w doprowadzeniu obiektu do użytku oraz batalii prawnych i udało się. W marcu 2018 roku nastąpiło otwarcie jedynego w Polsce muzeum filmowego, w którym możecie kupić oryginalne rekwizyty filmowe z takich dzieł jak np. James Bond - Śmierć nadejdzie jutro, Harry Potter, X-men, Bękarty Wojny, Obcy czy też Star Wars! A to nie wszystko, co do zaoferowania ma wrocławskie Movie Gate.

Zachęcamy Was także do wzięcia udziału w konkursie, w którym będziecie mogli wygrać dwie wejściówki dla dwóch osób do Movie Gate. Informacja na jego temat znajdziecie na końcu artykułu 🙂

Movie Gate we Wrocławiu - atrakcja, którą trzeba zobaczyć?

Movie Gate będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników kinematografii. Z pewnością też nie będą nudziły się tam dzieci, bo poza eksponatami filmowymi jest także dział edukacyjno-rozrywkowy (gabinet iluzji), w którym np. nauczymy się latać, będziemy mogli stracić głowę lub zajrzeć do pudełka nieskończoności. Ciekawą historię posiada też sam obiekt, w którym powstał Movie Gate. Znajduje się w starym powojennym schronie, który został wybudowany w celu schronienia dla mieszkańców miasta w roku 1942/43. Mógł on pomieścić od 330 do nawet 700 osób, zapewniając im schronienie przed nalotami bombowymi. Gdy zagrożenie minęło, schron popadł w zapomnienie i przez około 80 lat stał niewykorzystany pod stopami miliardów turystów, którzy w tym czasie odwiedzili Wrocław. Dopiero kilka lat temu wrocławscy włodarze postanowili go wykorzystać i ogłosili przetarg na dzierżawę obiektu, w której stanęło łącznie 8 projektów. Wygrało Movie Gate, ze względu na swoją unikatowość i kreatywność. Po wizycie możemy stwierdzić, że zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone.

Movie Gate - podziemia Dolnego Śląska, Plac Solny Wrocław
Movie Gate - podziemia Dolnego Śląska, Plac Solny Wrocław
Korytarze bunkru pod placem solnym we Wroclawiu

Co można zobaczyć w Movie Gate we Wrocławiu?

Głównym daniem Movie Gate są oryginalne elementy kostiumów oraz rekwizytów używanych na planach filmowych, tzw. Mega Produkcji, prosto z Hollywood. Możemy więc podziwiać między innymi robota z filmu "Ja, Robot", strój Komodora oraz monety z filmu "Piraci z Karaibów", stylizacje Hellboya, zbroję Maximusa z filmu "Gladiator", czy też rzeźbę Obcego z filmu "Alien". Oczywiście większość z takich rzeczy możecie kupić i jeżeli zawsze marzyliście otrzymać list z Hogwartu, to za niecałe 2 000 zł możecie zostać posiadaczami oryginalnego listu, który zasypał Private Drive w pierwszej części serii o Harrym Potterze. Możecie też kupić pełen strój Maximusa, który nosił na sobie Russel Crowe. Z tym rekwizytem związany będzie konkurs, w którym możecie wygrać dwie wejściówki dla dwóch osób do Movie Gate w wybranych przez Was terminie. Wystarczy tylko, że w komentarzu poprawnie wycenicie ile może on kosztować. Konkurs potrwa przez tydzień od publikacji posta lub jeżeli ktoś poda poprawną kwotę. Jeżeli nikomu się nie uda, nagrodzimy osobę, która będzie najbliższa prawdy 🙂

Ciekawostką odnośnie kostiumów jest fakt, że polska firma z Poznania, Hero Collection, z której pochodzi kilka rekwizytów w Movie Gate, jest jedną z najlepszych tego typu na świecie. Pewnie większość z Was oglądała film Pianista? To właśnie spod ręki poznańskiej firmy wyszły stroje do tego filmu. Albo do nagrodzonego Oscarem za najlepsze kostiumy w filmie "Grand Budapest Hotel". Można by tu wymieniać jeszcze wiele przykładów, ale dla nas najważniejsze jest poczucie dumy, że w większości super produkcjach jest Polski akcent.

Tak jak my, kochasz podróżować?

Wyjątkowa okazja - Kup pakiet i zaoszczędź 2 663 zł!

To aż 33 e-booków o łącznej wartości 2863 zł kupisz za jedyne 200 zł. dzięki którym z lekkością i bez stresu zorganizujesz i przeżyjesz wymarzoną podróż – gdziekolwiek się wybierasz.

Co znajdziesz w środku?

● Przewodniki i wskazówki podróżnicze.
● Historie z podróży.
● Wskazówki językowe (angielski, hiszpański, włoski w podróży).
● Wskazówki, jak robić lepsze zdjęcia w podróży.
● Presety do zdjęć i filtry do filmów (ich wartość to 270 zł!).

● Przepisy kulinarne z różnych zakątków świata.

● Wskazówki, jak dbać o siebie na wakacjach.

Naszego ebooka „Ziemia kłodzka – mało znane miejsca”.


W pakiecie Świat bez Granic znajdziesz m.in.: KOMPLEKSOWY PRZEWODNIK PO MADERZE I PORTO SANTO – LOST Italianos | ANGIELSKI W PODRÓŻY: TWÓJ PASZPORT DO BEZSTRESOWEJ KOMUNIKACJI – Englopolis | NASZA PODRÓŻ NA SIÓDMY KONTYNENT – Podróże Wojownika | PORADNIK PODRÓŻY NA WŁASNĄ RĘKĘ – Podróże w etacie | JAK TWORZYĆ PIĘKNE ZDJĘCIA TELEFONEM W PODRÓŻY – Buuba | PATAGONIA. MINIPRZEWODNIK – Take Your Way | STAĆ MNIE NA NOWY YORK – Crazy Travel Bag | PODRÓŻE KULINARNE CEBULI – The Traveling Onion | INTERAKTYWNY SPACEROWNIK PO KRAKOWIE – Weekendówka | ODKRYJ TAJEMNICE BARCELONY – Aurelia W Barcelonie | 2 GODZINY OD OSLO – November Travelers | PRZEWODNIK PO PERU – Iza Handerek | LUT PAKA: 16 FILTRÓW DO FILMÓW – Szatrasie | PRESETY SUMMER+2 EBOOKI – Magdaena Mizera Fotografia | PRZEWODNIK PO LONDYNIE – świat Podróży | PIERWSZE KROKI W SZWECJI – Ta Hania | PIERWSZA PODRÓŻ CAMPEREM – CampRest.com | i wiele więcej!

Movie Gate nowa atrakcja filmowa na wrocławskim rynku
Część Gwiazdy Śmierci z filmu Star Wars | MovieGate
Kostium Juggernouta | MovieGate
Kostium Maximusa z filmu Gladiator Moviegate wroclaw
Movie Gate - Malunek Hilde
Robot z filmu Ja, Robot (I, Robot)
Hero Collection kostium wojskowy Movie Gate

Sztuka iluzji filmowej w Movie Gate

Oprócz kostiumów filmowych Movie Gate ma do zaoferowania podróż w świat magii i iluzji filmowej. Większość sztuczek filmowych polega na odpowiednim ustawieniu kadru lub zastosowaniu luster. Dzięki temu będziemy mogli samodzielnie unieść się nad ziemię i wykonać pozę tak zwanego "Supermena na locie" lub też zajrzeć do studni, której dna nie widać, bądź też zobaczyć siebie w kostce nieskończoności. Ciekawym elementem jest też możliwość "sparowania" siebie w lustrze. Jeżeli na bieżąco śledzicie nasz Instagram, to z pewnością mogliście zobaczyć nasze zmiksowane odbicie.

W Movie Gate są też inne atrakcje: można zobaczyć eksperymenty z wykorzystaniem ciekłego azotu lub skorzystać ze strzelnicy, w której można posługiwać się bronią filmową.

Przyszłość Movie Gate wydaje się być bardzo obiecująca i mamy nadzieję, że nieprędko zobaczymy napis "THE END" 🙂

Movie Gate nowa atrakcja filmowa na wrocławskim rynku
Movie Gate nowa atrakcja filmowa na wrocławskim rynku
Movie Gate nowa atrakcja filmowa na wrocławskim rynku
Movie Gate nowa atrakcja filmowa na wrocławskim rynku
Przydatne informacje na temat Movie Gate we Wrocławiu
  • Movie Gate znajduje się w ścisłym centrum Wrocławia na placu Solnym. Wejście znajduje się w przejściu podziemnym vis a vis budynku o adresie plac Solny 10.
  • Atrakcja jest czynna siedem dni w tygodniu. Movie Gate można zwiedzać w poniedziałek do czwartku od godziny 10:00 do 18:00 oraz w piątek do niedzieli od godziny 10:00 do 20:00.
  • Ile kosztuje wstęp do Movie Gate? Bilet normalny jest w cenie 19 zł/os zaś ulgowy/grupowy za 15 zł/os.
  • Dodatkowo odpłatne są atrakcje: Pokaz szalonego naukowca - 10 zł/os oraz strzelnica - 25 zł/os.
  • Przewidywany czas zwiedzania to 40 - 60 minut.

Przypominamy także o konkursie, w którym możecie wygrać dwie wejściówki do Movie Gate. Zadanie jest proste - napiszcie w komentarzu ile może kosztować kostium Maximusa z filmu "Gladiator". Konkurs potrwa przez 7 dni od publikacji posta (10.04.2018 godzina 23.59) lub do uzyskania pierwszej poprawnej odpowiedzi. Jeżeli taka nie padnie, to po upływie terminu wybierzemy osobę będącą najbliżej prawdy 🙂

Poprawna odpowiedź to: 261 250 zł. Na tyle został wyceniony oryginalny kostium Maximusa z filmu Gladiator.

Jak zawsze podajemy także mapę lokalizacji Movie Gate, byście mogli bez problemu do niej trafić.

 

Może spodobają Ci się te wpisy:

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), by była lepsza w funkcjonowaniu dla Ciebie. Mamy nadzieję, że nie jest to problem. Akceptuje Dowiedź się więcej

Wieża widokowa na Górze Donas
Cześć, świetnie że jesteś z nami!

Zapraszamy Cię byś był z nami na bieżąco

Polub nas na Facebooku lub zapisz się do naszego newslettera.

Fort na Wyspie Berlenga