Spis treści
Droga na Skrzyczne (1257 m n.p.m.)
Wiosna w Beskidzie Śląskim
Trochę stromości na odcinku stoku narciarskiego
Stary wyciąg krzesełkowy na Jaworzynie
– Hej, hej! Dzień dobry. Możecie mi zrobić zdjęcie? O tutaj, gdzie była stara budka!– Tak? To tutaj była kolejka?– No jak to?! Pewnie, że była! To wy nie wiecie?!– No nie, jesteśmy tutaj pierwszy raz.
Szczyt – Skrzyczne 1257 m n.p.m – Korona Gór Polski
Szkoła Szamanów Nahondraskich w Szczyrku
A czy Wy spotkaliście na swojej drodze kiedyś jakieś odjechane miejsce, którego nie mogliście ogarnąć? Piszcie, z ciekawością o nim przeczytamy!
Podsumowanie wyprawy na Skrzyczne
- Samochód można zostawić przy głównej ulicy Szczyrku, gdzie znajduje się wiele wytyczonych miejsc parkingowych na chodnikach.
- Najwygodniejszą drogą, którą możemy dostać się na Skrzyczne, jest szlak niebieski prowadzący ze Szczyrku. Opcjonalnie, niedługo dla osób niemających ochoty na zbędną wspinaczkę, dostępny będzie wyciąg krzesełkowy.
- Trasa na Skrzyczne powinna zając około 2 godzin pod górę oraz mniej więcej 1,5 godziny w dół.
- Łączna suma przewyższeń, którą musimy pokonać, wynosi 753 metry, na odcinku niecałych 5 kilometrów.
- Punkty GOT, jakie przypadną nam za tą wyprawę wynoszą – 11 punktów GOT na trasie Szczyrk – Skrzyczne, oraz 5 pkt GOT na trasie powrotnej.
- Po drodze możemy napotkać bardzo ciekawe miejsce, jakim jest Szkoła Szamanów. Przyznacie, że mocno nietuzinkowa atrakcja?
- Skrzyczne zalicza się do jednej z gór wchodzących w skład Korony Gór Polski. Jest najwyższym reprezentantem Beskidu Śląskiego.
Mapa szlaku niebieskiego na Szczyrk
Poniżej podajemy także mapę naszego szlaku. Pamiętajcie jednak, że w okresie zimowym szlak niebieski jest zamykany ze względu na sezon narciarski i należy obrać szlak zielony-czerwony! Wydłuża to trochę trasę, jednak dla zmęczonych podróżnych istnieje opcja zjechania kolejką w dół prosto do Szczyrku.