Strona Główna Diadem Polskich Gór Szlak na górę Maślak – Diadem Polskich Gór

Szlak na górę Maślak – Diadem Polskich Gór

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 0 Komentarz

Maślak to niewysoki szczyt zlokalizowany w Górach Kaczawskich, w pobliżu miejscowości Komarno. Sąsiaduje on z bardziej znaną górą zaliczaną do Korony Gór Polski - Skopcem, będącym najwyższą górą w tym paśmie. Z tego względu wielu z Was mogło mijać Maślak i nawet nie wiedzieć, że taka góra znajduje się obok. Nic dziwnego, ponieważ my też o tym nie wiedzieliśmy podczas zdobywania Skopca rok wcześniej. Był to jednak dobry powód, by odwiedzić te okolice po raz drugi i nadrobić nasze górskie zaległości.

Szlak na górę Maślak - Diadem Polskich Gór

Nieoznakowany szlak na Maślak 715 m n.p.m. w Górach Kaczawskich

Maślak nie jest wymagającym szczytem, a na jego wierzchołek nie prowadzi żaden oznaczony szlak, w wyniku czego trzeba na własną rękę szukać ścieżki. My zatrzymaliśmy się w Komarnie i stamtąd wyruszyliśmy niebieskim szlakiem w stronę Skopca. Odbiliśmy w lewo zaraz przed ogrodzeniem pola, jednak jak później się okazało było to niepotrzebne, ponieważ dużo bardziej utrudniliśmy sobie trasę i wchodziliśmy pod górę na przełaj. Gdybyśmy mieli tam wchodzić jeszcze raz, to wybralibyśmy drugą drogę, która rozpoczyna się po przeciwnej stronie pola, mniej więcej 100 metrów za charakterystycznym słupem z butami. Następnie trzeba podążać szeroką leśną ścieżką, aż na sam szczyt. Samo wejście nie powinno Wam zająć więcej niż 20 minut i do pokonania będzie około 1,5 km z niewielkimi przewyższeniami.

Problematycznym dla nas było znalezienie oznaczenia szczytu Maślaka. Nauczeni poprzednimi wyprawami, szukaliśmy tabliczki zawieszonej na drzewie, dlatego błądziliśmy trochę po wierzchołku góry. Nie przyszło nam jednak na myśl, że drzewa też mogą mieć wyrąbane i nie muszą stać... Mogą też leżeć.

Tak też dokładnie było. Drzewo, które miało na sobie tabliczkę "Maślak 715 m n.p.m." zostało powalone podczas jednej z wichur*, dlatego jeżeli będziecie zdobywać Maślak, to patrzcie uważnie.

*Aktualizacja - tabliczka ze znakiem została przewieszona na drzewo stojące - tak więc wypatrujcie dużej sosny na horyzoncie.

Tak jak my, kochasz podróżować?

Wyjątkowa okazja - Kup pakiet i zaoszczędź 2 663 zł!

To aż 33 e-booków o łącznej wartości 2863 zł kupisz za jedyne 200 zł. dzięki którym z lekkością i bez stresu zorganizujesz i przeżyjesz wymarzoną podróż – gdziekolwiek się wybierasz.

Co znajdziesz w środku?

● Przewodniki i wskazówki podróżnicze.
● Historie z podróży.
● Wskazówki językowe (angielski, hiszpański, włoski w podróży).
● Wskazówki, jak robić lepsze zdjęcia w podróży.
● Presety do zdjęć i filtry do filmów (ich wartość to 270 zł!).

● Przepisy kulinarne z różnych zakątków świata.

● Wskazówki, jak dbać o siebie na wakacjach.

Naszego ebooka „Ziemia kłodzka – mało znane miejsca”.


W pakiecie Świat bez Granic znajdziesz m.in.: KOMPLEKSOWY PRZEWODNIK PO MADERZE I PORTO SANTO – LOST Italianos | ANGIELSKI W PODRÓŻY: TWÓJ PASZPORT DO BEZSTRESOWEJ KOMUNIKACJI – Englopolis | NASZA PODRÓŻ NA SIÓDMY KONTYNENT – Podróże Wojownika | PORADNIK PODRÓŻY NA WŁASNĄ RĘKĘ – Podróże w etacie | JAK TWORZYĆ PIĘKNE ZDJĘCIA TELEFONEM W PODRÓŻY – Buuba | PATAGONIA. MINIPRZEWODNIK – Take Your Way | STAĆ MNIE NA NOWY YORK – Crazy Travel Bag | PODRÓŻE KULINARNE CEBULI – The Traveling Onion | INTERAKTYWNY SPACEROWNIK PO KRAKOWIE – Weekendówka | ODKRYJ TAJEMNICE BARCELONY – Aurelia W Barcelonie | 2 GODZINY OD OSLO – November Travelers | PRZEWODNIK PO PERU – Iza Handerek | LUT PAKA: 16 FILTRÓW DO FILMÓW – Szatrasie | PRESETY SUMMER+2 EBOOKI – Magdaena Mizera Fotografia | PRZEWODNIK PO LONDYNIE – świat Podróży | PIERWSZE KROKI W SZWECJI – Ta Hania | PIERWSZA PODRÓŻ CAMPEREM – CampRest.com | i wiele więcej!

 

Widok na Baraniec ze szlaku na Maślak
Szlak na górę Maślak - Diadem Polskich Gór
Widok na Baraniec ze szlaku na Maślak
Widok na Baraniec ze szlaku na Maślak
Widok na Baraniec ze szlaku na Maślak
Widok na Baraniec ze szlaku na Maślak
Widok na Baraniec ze szlaku na Maślak
Widok na Baraniec ze szlaku na Maślak

Podsumowując, Maślak to kolejny szczyt, który w ramach rozrywki można zdobyć w okolicach Gór Kaczawskich. Wszyscy entuzjaści odznak mogą być zainteresowani zdobyciem tej góry, ponieważ wchodzi ona w skład szczytów zaliczanych do Diademu Polskich Gór.

Jeżeli chcecie sobie urozmaicić wędrówkę, to zachęcamy także do wejścia na pobliski Skopiec oraz Baraniec ( przeciwległy szczyt do Maślaka, na którym znajduje się stacja przekaźnikowa). Zdobycie wszystkich trzech szczytów powinno zająć Wam nie dłużej niż 2 godziny. Jeżeli więc będziecie w pobliżu, to warto wykorzystać ten czas na aktywne zdobywanie gór w Górach Kaczawskich.

Może spodobają Ci się te wpisy:

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), by była lepsza w funkcjonowaniu dla Ciebie. Mamy nadzieję, że nie jest to problem. Akceptuje Dowiedź się więcej

Wieża widokowa na Górze Donas
Cześć, świetnie że jesteś z nami!

Zapraszamy Cię byś był z nami na bieżąco

Polub nas na Facebooku lub zapisz się do naszego newslettera.

Fort na Wyspie Berlenga