Strona Główna Cypr Ayia Napa – Cypr

Ayia Napa – Cypr

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 32 komentarze
Cały tydzień na Cyprze spędziliśmy w Ayia Napie, gdzie wynajęliśmy apartament 1,5 km od plaży. Nie braliśmy jedzenia z Polski, bo mieliśmy zamiar tym razem zaszaleć! W końcu, Cypr umiejscowiony jest w Azji, jest to część Grecka która przeżywa kryzys ekonomiczny tak więc mieliśmy żyć jak królowie. Jednakże cały nasz plan w pi… piach poszedł. Dosłownie i w przenośni 🙂
Ayia Napa - Cypr

 

Ayia Napa - Cypr

 

Ayia Napa jest miejscowością czysto turystyczną. Pełno w niej klubów, miejsc rozrywki, restauracji wypożyczalni quadów i skuterów. Jest nawet wesołe miasteczko którego nie da się nie zauważyć. W dodatku w odległości 10 km znajduje się jeden z największych parków wodnych „Water World„. Gospodarka tego miejsca opiera się na jak największym wyciśnięciu z turystów kasy, którzy w większości są Norwegami, Anglikami, Rosjanami i obywatelami innych bogatych nacji. Miasto w dzień jest wymarłe, ponieważ wszyscy są na plaży albo pływają łodziami, dopiero w nocy budzi się do życia promieniejąc światłami, ogniem i głośną muzyką.

Ayia Napa - Cypr
Ayia Napa - Cypr
Ayia Napa - Cypr

Oczywiście były też sklepy z pamiątkami. Nawet całe mnóstwo. Tutaj ceny były w porządku, około 0,5 euro za pocztówkę, 7 euro za ręcznik, normalka. Chociaż nie zabrakło też ciekawszych sklepów, jednym z nich był sklep Disneya w którym były naprawdę fantastyczne zabawki, figurki oraz maskotki!

Ayia Napa - Cypr
Ayia Napa - Cypr
Ayia Napa - Cypr

 

Tak jak my, kochasz podróżować?

Ta WIELKA paczka ebooków jest dla Ciebie!

To aż 33 e-booków o łącznej wartości 2863 zł kupisz za jedyne 200 zł. dzięki którym z lekkością i bez stresu zorganizujesz i przeżyjesz wymarzoną podróż – gdziekolwiek się wybierasz.

Co znajdziesz w środku?

● Przewodniki i wskazówki podróżnicze.
● Historie z podróży.
● Wskazówki językowe (angielski, hiszpański, włoski w podróży).
● Wskazówki, jak robić lepsze zdjęcia w podróży.
● Presety do zdjęć i filtry do filmów.

● Przepisy kulinarne z różnych zakątków świata.

● Wskazówki, jak dbać o siebie na wakacjach.

Naszego ebooka „Ziemia kłodzka – mało znane miejsca”.

 

Z nią na pewno zaplanujesz świetnie nadchodzącą majówkę!

W pakiecie Świat bez Granic znajdziesz m.in.: KOMPLEKSOWY PRZEWODNIK PO MADERZE I PORTO SANTO – LOST Italianos | ANGIELSKI W PODRÓŻY: TWÓJ PASZPORT DO BEZSTRESOWEJ KOMUNIKACJI – Englopolis | NASZA PODRÓŻ NA SIÓDMY KONTYNENT – Podróże Wojownika | PORADNIK PODRÓŻY NA WŁASNĄ RĘKĘ – Podróże w etacie | JAK TWORZYĆ PIĘKNE ZDJĘCIA TELEFONEM W PODRÓŻY – Buuba | PATAGONIA. MINIPRZEWODNIK – Take Your Way | STAĆ MNIE NA NOWY YORK – Crazy Travel Bag | PODRÓŻE KULINARNE CEBULI – The Traveling Onion | INTERAKTYWNY SPACEROWNIK PO KRAKOWIE – Weekendówka | ODKRYJ TAJEMNICE BARCELONY – Aurelia W Barcelonie | 2 GODZINY OD OSLO – November Travelers | PRZEWODNIK PO PERU – Iza Handerek | LUT PAKA: 16 FILTRÓW DO FILMÓW – Szatrasie | PRESETY SUMMER+2 EBOOKI – Magdaena Mizera Fotografia | PRZEWODNIK PO LONDYNIE – świat Podróży | PIERWSZE KROKI W SZWECJI – Ta Hania | PIERWSZA PODRÓŻ CAMPEREM – CampRest.com | i wiele więcej!

Na infrastrukturę miasta poza klubami wpływają bardzo mocno restauracje i bary. Projektanci wręcz prześcigali się by zbudować jak najbardziej widowiskowe, tematyczne i klimatyczne miejsca. Dlatego przemierzając główną ulicę Ayia Napy możemy napotkać restauracje Flintstonów, gdzie Fred ochoczo wita nas i zachęca byśmy wstąpili do środka, tawernę „Moo Moo” z krowami na dachu, restaurację meksykańską z olbrzymim sombrerem na dachu i kaktusami, a także wiele, wiele więcej.
Jeżeli więc Twoim ulubionym zajęciem jest imprezowanie i jedzenie w restauracjach, na całym Cyprze nie znajdziesz chyba lepszego miejsca niż Ayia Napa:)
Ayia Napa - Cypr
Ayia Napa - Cypr

 

Ayia Napa - Cypr

 

Jeżeli jednak to Was nie interesuje…. Znajdzie się też kilka innych miejsc, chociaż niezbyt wiele. Codziennie otwierany jest mały bazar, gdzie możemy kupić lokalne produkty, podróbki zegarków itp. Co do asortymentu przypominało mi to bazar turecki, chociaż nie było tam tak tłoczno i ceny też oczywiście dostosowane do klienteli.

 

Ayia Napa - Cypr

 

Ayia Napa - Cypr

 

Kolejnym miejscem jest stary kościół znajdujący się blisko głównej promenady. Jeżeli kiedykolwiek odwiedzisz Ayia na pewno go zauważysz. Jest on nadal czynny i odbywają się w nim msze. Nie jest to jednak przestronne miejsce, więc jego zwiedzanie nie potrwa dłużej niż 20 minut. Wraz ze zrobieniem zdjęć. I pobawieniem się z kotami, których jest tam pełno 🙂

Ayia Napa - Cypr
Ayia Napa - Cypr
Ayia Napa - Cypr
Ayia Napa - Cypr
Ayia Napa - Cypr
W takim razie co robić z resztą czasu kiedy jest dzień, miasto śpi i nieliczne restauracje są tylko otworzone? Oczywiście plażować!
W pobliżu Ayia (do 3 km) znajdziecie przynajmniej 8 plaż, na które można pójść. Jeżeli zaś wypożyczycie quada lub inny środek transportu, możecie urządzić sobie prawdziwą pielgrzymkę po plażach Cypru.
Ayia Napa - Cypr
Poniżej zdjęcie plaży Nissi Beach, o której pisałam tutaj.
Ayia Napa - Cypr
Ayia Napa - Cypr

Może spodobają Ci się te wpisy: