Strona Główna Wrocław Plan na jedno, dwu i trzy dniową wycieczkę po Wrocławiu | Mapa i punkty zwiedzania

Plan na jedno, dwu i trzy dniową wycieczkę po Wrocławiu | Mapa i punkty zwiedzania

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 10 komentarzy

Wrocław to jedno z najbardziej aktywnych turystycznie miast w całej Polsce. Przechadzając się po wrocławskim rynku nie sposób nie zauważyć ludzi z aparatami, wycieczek starszych Niemców, którzy z zamiłowaniem kursują melexami po mieście lub coraz częściej występujących gromadek Azjatów robiących sobie zdjęcia z krasnoludkami. Turystyka we Wrocławiu jest na pewno jednym z silniejszych filarów gospodarki tego miasta, dlatego nie dziwi nas fakt, że miasto dba o swój dobry wizerunek, czystość ulic a także inwestuje w infrastrukturę i nowe obiekty turystyczno/kulturowe. 

Ze względu na swoją różnorodność wrocławskich atrakcji postanowiliśmy stworzyć mały poradnik uwarunkowany od tego na jaki okres czasu zdecydujecie się odwiedzić stolicę Dolnego Śląska. Czy będzie to jeden dzień, w którym chcecie zwiedzić kwintesencję Wrocławia, czy dwa lub trzy dni, w których można poznać je trochę lepiej? Każdy z naszych planów pozwoli Wam dobrze wykorzystać czas i poznać ciekawe atrakcje we Wrocławiu.

Wrocław atrakcje / zwiedzanie

Jeden dzień we Wrocławiu – szybkie poznanie najważniejszych atrakcji w mieście

Jedziesz do Wrocławia i będziesz mógł w nim spędzić zaledwie kilka godzin? Na wstępie muszę Cię poinformować, że jeden dzień to naprawdę mało by poznać Wrocław, dlatego postanowiliśmy stworzyć plan, który pokaże Ci serce Wrocławia i sprawi, że będziesz chciał tutaj wrócić na dłużej.

  1. Swoją przygodę polecamy rozpocząć od barwnego Rynku Wrocławia. Kolorowe kamieniczki to niewątpliwe jedna z bardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, dlatego warto poświęcić na ich zwiedzanie kilka chwil. Można też zasilić swoje baterie w jednej z wielu klimatycznych restauracji. My podczas prawie 7-letniego pobytu we Wrocławiu upodobaliśmy sobie kilka lokalów, z których wychodziliśmy zawsze zadowoleni (Kurna Chata czy Chatka przy Jatkach) Jeżeli jesteś koneserem rzemieślniczych piw, to na pewno zainteresuje Cię browar Spiż znajdujący się w samym centrum rynku. Warto wejść także na na wież widokową Most Pokutnic znajdujących się w katedrze Św. Marii Magdaleny, by popatrzeć na miasto z góry.
  2. Następnie polecamy przejść się na Ostrów Tumski i zobaczyć kościelne oblicze miasta. Osobiście za bardzo nie przepadamy za takimi atrakcjami jak katedry, jednak być we Wrocławiu i nie zobaczyć Ostrowa Tumskiego to tak jak być w Czechach i nie napić się piwa i zjeść smażonego sera. Co więcej, nawet na takich ignorantach jak my wywarło nie małe wrażenie. Warto także odwiedzić katedrę św. Jana Chrzciciela i wjechać na wieżę widokową znajdującą się na jednej z iglic. Poza kościołami i budynkami parafialnymi odnajdziecie wiele klimatycznych zaułków, fontann, rzeźb oraz most zakochanych z tysiącami kłódek.

Odwiedzając jedynie te dwa obszary miasta będziecie w stanie poczuć klimat miasta i  pewnością postanowicie, że będziecie chcieli wrócić tutaj ponownie. Na zrealizowanie naszego planu potrzebujecie około 3-4 godzin, jeżeli jednak dysponujecie większą ilością czasu, to możecie uzupełnić nasz plan o kilka dodatkowych atrakcji znajdujących się w pobliżu.

Możecie na przykład zwiedzić najwyższy budynek mieszkalny w Polsce jakim jest Sky Tower. Obiekt oferuje wiele ciekawych atrakcji od pięknego punktu widokowego znajdującego się na przed ostatnim piętrze wieży po galerię wypełniającą niższe poziomy obiektu. Dla nas atrakcją, którą rekomendujemy Wam zwiedzić jest Kolejkowo, będące światem zaklętym w miniaturze. Odnajdziecie tutaj wiele atrakcji związanych z Wrocławiem czy makiety przedstawiające popularne obiekty Dolnego Śląska. Jest to więc miejsce, dzięki któremu poznacie lepiej województwo dolnośląskie, a przewodnicy opowiedzą Wam wiele ciekawych i interesujących historii o regionie. Dla dzieci będzie to też czas pełen wrażeń!

ad 1. Zwiedzając rynek Wrocławia możecie odwiedzić Movie Gate będącym jedynym w swoim rodzaju muzeum poświęconym sztuce filmowej prosto z Hollywood. Jeżeli ciekawią Was jak wyglądają oryginalne rekwizyty związane z największymi produkcjami filmowymi (np. Harry Potter, James Bond czy Gwizdanych Wojen), to zdecydowanie polecamy Wam odwiedziny tego miejsca. Wymagany czas dodatkowy – 1 godzina.

Dla koneserów sztuki obowiązkowym punktem wycieczki będzie Panorama Racławicka, w której znajduje się panoramiczny obraz o wymiarach 15 x 114 m, który dzięki specjalnie zastosowanej perspektywie, oświetleniu i pierwszoplanowych eksponatach przenosi widza wprost w historię dzieła. Wymagany czas dodatkowy 1,5 – 2 godzin.

ad 2. Będąc w pobliżu Ostrowa Tumskiego możecie rozszerzyć swoją wyprawę o zwiedzenie pobliskiego Ogrodu Botanicznego. Oczywiście najlepiej pójść tam wiosną, gdy wszystko zakwita lub latem gdy kwiaty są już rozwinięte. Wymagany czas dodatkowy – 1 godzina.

Jeżeli nie lubicie chodzić po ogrodach, to zawsze możecie pójść na jeden z bardziej klimatycznych bazarów (Hala Targowa), by kupić polskie produkty lub pamiątki w cenach dużo bardziej atrakcyjnych niż na rynku.

Mapa planu zwiedzania Wrocławia na jeden dzień

Plan dwudniowy na zwiedzanie Wrocławia

Jeżeli chcesz zwiedzić Wrocław w dwa dni, to możesz liczyć na intensywne zaplanowanie swojego grafiku oraz kilkanaście przechodzonych kilometrów.

  1. W zależności od terminu przyjazdu, warto poświęcić przynajmniej połowę dnia na zwiedzenie najstarszego ZOO w Polsce wraz z jednym z najnowocześniejszych oceanariów w Europie. Obiekt jest na tyle rozległy, że z powodzeniem można spędzić tam cały dzień.
  2. Jeżeli jednak chcecie zwiedzić inne ciekawe atrakcje to polecamy po wyjściu z ZOO udać się na teren kampusu Politechniki Wrocławskiej i przejechać się Polinką (kolejka linowa nad Odrą koszt ok. 4 zł) i odwiedzić pobliskie Hydropolis. W przypadku tych dwóch atrakcji to warto pójść do nich w dni powszechnie uważane za mniej turystyczne (np. w tygodniu). Naszym zdaniem odwiedzanie ZOO w weekendy i dni wolne od pracy mija się z celem, chyba że lubicie obcować wśród rzeki ludzi.

ad 1. Na zakończenie dnia, jeżeli pozostawicie swój środek transportu w pobliżu ZOO i będzie chciało Wam się jeszcze gdzieś pójść, zanim udacie się do hotelu możecie pomyśleć o odwiedzeniu pobliskiej Hali Ludowej i Ogrodu Japońskiego. Są to naprawdę ciekawe atrakcje i znajdują się blisko siebie. Samo ZOO jest oddalone od ścisłego centrum o ok. 10 kilometrów, dlatego warto odwiedzić inne atrakcje będąc w pobliżu, ponieważ nie będzie opłacało Wam się tam wracać w drugim dniu.

Jedynym mankamentem tego planu są dość słabe punkty gastronomiczne. We wrocławskim ZOO jedzenie nie jest smaczne i robione na masową skalę, a w pobliżu Hydropolis jest jedynie kawiarenka. Trzeba więc uzbroić się we własny prowiant lub poświęcić dodatkowe 2 godziny na wycieczkę do pobliskiej Galerii Grunwaldzkiej, gdzie znajdziemy większy repertuar restauracji.

Szacunkowy czas zwiedzania poszczególnych atrakcji wraz z cena:

  • Wrocławskie ZOO wraz z Afrykarium – czas od 3-6 godzin, koszt 60-70 zł
  • Hydropolis – czas od 1-2 godzin, koszt 29 – 38 zł
  • Polinka – czas 2 minuty, koszt biletu komunikacji miejskiej (kasuje się jak normalny bilet komunikacji miejskiej)
  • Ogród Japoński – czas 1 godzina, koszt 14-21

Kolejny dzień to oczywiście zaproponowana przez nas trasa na wypadek pobytu jednodniowego we Wrocławiu.

Mapa planu zwiedzania Wrocławia w dwa dni

Trzydniowy plan zwiedzania Wrocławia

Trzeci dzień naszego pobytu we Wrocławiu możemy poświęcić na udanie się w dalsze mniej znane zakamarki miasta. Mając na uwadze jednak to, że zarówno pierwszy, jak i drugi dzień pobytu w mieście da Wam trochę w kość i na pewno Wasze nogi będą potrzebowały odpoczynku, to warto zastanowić się nad opcją zwiedzenia Wrocławia znad poziomu wody.

  1. Wypożyczenie kajaka to koszt około 20 zł za godzinę i dzięki niemu spędzicie w ciekawy sposób swój wolny czas na łonie przyrody. Zdecydowanie ta opcja sprawdzi się w ciepłe, słoneczne letnie dni i pozwoli odetchnąć od miejskiego żaru. We Wrocławiu znajduje się kilka punktów, w których można wypożyczyć sprzęt wodny i jeden z nich sąsiaduje bezpośrednio z wrocławskim ZOO.
  2. Drugą opcją zwiedzania jest udanie się do Centrum Historii “Zajezdnia”, znajdującym się przy ul. Grabiszyńskiej. Bezpośrednio z rynku możecie dostać się tam tramwajem nr 4 / 5 / 11 lub 24. Centrum Historii “Zajezdnia” to nowoczesne, zmodernizowane muzeum stawiające na interakcję użytkownika z eksponatami i ich czynnym udziale w odkrywaniu tajemnic przeszłości. Warto zwiedzić je podczas spokojniejszego pobytu we Wrocławiu. Jest to także mniej oblegana turystycznie atrakcja, dzięki czemu odpoczniecie od przelewających się tłumów ludzi.

Trzeci dzień wycieczki jest raczej przeznaczony dla spokojnego zwiedzania i odpoczynku po dwóch pierwszych dość intensywnych dniach. Warto nadmienić, że Wrocław jest bardzo przyjaznym turystycznie miastem i bez większych problemów dostaniecie się z lotniska do centrum miast lub z dworca na rynek. W odnalezieniu wszystkich niezbędnych linii komunikacji miejskiej pomoże Wam bardzo sprawnie działająca aplikacja JakDojade.pl, która na podstawie Waszej aktualnej lokalizacji doprowadzą Was gdzie chcecie.

Ps Warto też przypomnieć wszystkim, że we Wrocławiu działa nowy sposób “kasowania” biletów i poza tradycyjnymi papierowymi biletami można użyć swojej karty płatniczej, na której bilet automatycznie się zapisze. Nie będzie więc problemu z szukaniem w pośpiechu biletomatu lub losowych zdarzeń, gdy w automacie skończy się rolka lub coś się zatnie.

Mapa planu wycieczki po Wrocławiu na 3 dni


Mamy nadzieję, że spodoba się Wam takie nasze małe podsumowanie pobytu we Wrocławiu i bez problemu będziecie mogli zaplanować jednodniową, dwudniową i trzydniowa wycieczkę w stolicy Dolnego Śląska. Dla nas Wrocław będzie miastem, które w swój sposób sobie cenimy i z niecierpliwością będziemy wyczekiwali nowych atrakcji turystycznych, które na pewno niebawem pojawią się na mapie Wrocławia 🙂

Jeżeli wybieracie się jednak do Wrocławia i chcecie wycisnąć z tej cytryny trochę więcej niż standardowe odwiedzenie atrakcji to może zaciekawić Was oferta od Wrocmania.pl, która umożliwia zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wrocmania to przedsiębiorstwo turystyczno-eventowe zrzeszające grupę przewodników-pasjonatów, których zadaniem jest urozmaicić Wam pobyt w trym pięknym mieście. Są gry miejskie i tematyczne w, zwiedzanie z przewodnikiem, wycieczki rowerowe i wiele więcej. Jak chcecie przeżyć fajną przygodę pod okiem profesjonalistów to Wrocmania może Was bardzo pozytywnie zaskoczyć!

Podobają Ci się takie atrakcje?
Sprawdź naszą Mapę Rekordowych Miejsc na Dolnym Śląsku

Odkryj w niej wiele niepowtarzalnych i rekordowych miejsc jakie możecie odkryć na Dolnym Śląsku. Koniecznie sprawdź i nigdy nie pomiń już wyjątkowej atrakcji na Twojej trasie.

Jeżeli kiedyś Ci się zdarzyło, że dopiero po fakcie dowiedziałeś się o fascynującym miejscu na Dolnym Śląsku to z naszą mapą zawsze będziesz wiedział, jaka Wyjątkowa Atrakcja znajduje się na Twojej trasie. Sprawdź gdzie leży pustynia w środku lasu, gdzie jest najdłuższy kamienny wiadukt lub gdzie znajdziesz Srajludka.

Nasz wpis był dla Ciebie pomocny? Możesz nas wesprzeć 🙂

Najlepszym sposobem na wsparcie naszego bloga jest kupienie naszych produktów, które Tworzymy z myślą o Tobie! Sprawdź nasze interaktywne mapki oraz ebooki.

Każda podróż zaczyna się od wyboru miejsca w jakim chcielibyście się znaleźć! Jeżeli poszukujecie tanich biletów lotniczych to zobaczcie TANIĄ WYSZUKIWARKĘ LOTÓW. Z nią zawsze traficie na dobrą cenę biletów lotniczych.

Znacie Revolut? Z pewnością słyszeliście o niej. Jeżeli nie to jest to karta walutowa, która pozwoli Wam zaoszczędzić na przewalutowaniu. Dodatkowo zyskujecie z nią w planie premium ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie lekarskie, NordVPN, Tindera i inne rzeczy. Zarejestruj się i zamów Revolut dla siebie.

Planujesz podróż promem? Sprawdź ofertę największej wyszukiwarki przewoźników morskich Direct Ferries – z nimi na pewno skorzystasz z najlepszej oferty. 

Możesz też zamówić nocleg za pomocą naszego linku afiliacyjnego na Booking.com. Dzięki niemu część prowizji Bookingu trafi do nas – Twoja cena się więc nie zmienia.

Planujesz wynająć auto? Podobnie jak w przypadku noclegu robiąc to przez nasz link otrzymamy prowizję od serwisu. Ty nie zapłacisz więcej, a my otrzymamy część wynagrodzenia dealera.

Jeżeli wybierasz się do popularnych atrakcji turystycznych to warto zakupić taki bilet z wyprzedzeniem. Ominiesz dzięki temu kolejki lub trafić na ciekawą promocję. Sprawdź je z aplikacją Tiqets.

Może spodobają Ci się te wpisy:

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), by była lepsza w funkcjonowaniu dla Ciebie. Mamy nadzieję, że nie jest to problem. Akceptuje Dowiedź się więcej

Wieża widokowa na Górze Donas
Cześć, świetnie że jesteś z nami!

Zapraszamy Cię byś był z nami na bieżąco

Polub nas na Facebooku lub zapisz się do naszego newslettera.

Fort na Wyspie Berlenga