Korona Ziemi Kłodzkiej

Korona Ziemi Kłodzkiej

O Koronie Ziemi Kłodzkiej dowiedzieliśmy się stosunkowo niedawno surfując po Internecie. Od razu sprawdziliśmy, o co w niej chodzi i jak ją zdobyć. A że często jesteśmy w Kotlinie Kłodzkiej i bardzo lubimy ten rejon (Agnieszka urodziła się w Dusznikach-Zdrój), zgodnie stwierdziliśmy, że musimy ją czym prędzej zdobyć!

W skład Korony Ziemi Kłodzkiej wchodzi 12 najwyższych szczytów z poszczególnych pasm górskich położnych na Ziemi Kłodzkiej. Tylko 4 z nich mierzą więcej niż 1000 m n.p.m. ale wierzcie nam, zdecydowanie warto zdobyć je wszystkie ! We wpisach znajdziecie wiele przydatnych porad, dzięki którym będziecie wiedzieli ile czasu zajmie Wam zdobycie każdej góry, gdzie najlepiej zaparkować lub którym szlakiem się kierować, by zobaczyć przepiękne widoki. Zdobywanie Korony Ziemi Kłodzkiej jest obowiązkiem dla każdego turysty ceniącego sobie walory naturalne Kotliny Kłodzkiej, chcącego poznać nie tylko często uczęszczane szlaki jak np. Szczeliniec Wielki lub Śnieżnik.

Wyświetl wszystkie posty Korony Ziemi Kłodzkiej tutaj.Regulamin oraz jej zdobywców znajdziecie na stronie PTTK w Międzygórzu.