Strona Główna Europa Zamek Maurów w Sintrze

Zamek Maurów w Sintrze

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 0 Komentarz
Kolejnym Zamkiem który odwiedziliśmy w Sintrze był Zamek Maurów, a raczej jego pozostałości po murach obronnych. Co uważniejszy czytelnik mógł go dostrzec w poprzednim poście na zdjęciu, ponieważ znajduje się on niecały kilometr od Pałacu Pena.
Zamek Maurów w Sintrze

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Historia Zamku Maurów w Sintrze

Mauretańska twierdza została wybudowana około VIII wieku przez Arabów i mogła się cieszyć renomą niezdobytej aż przez 400 lat kiedy została podbita przez Alfonsa Zdobywcę podczas krucjaty. Aktualnie jest ona klasyfikowana jako Pomnik Narodowy oraz została wpisana do Listy Światowego Dziedzictwa (UNESCO). W tak uzbrojoną wiedzę oraz pojęcie o historii udaliśmy się na jej eksploatację.

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Zwiedzając zamek byliśmy już trochę zmęczeni, ale mieliśmy cały ciepły dzień przed sobą, dlatego na spokojnie wdrapywaliśmy się po zawiłych murach. Duża ilość schodów nie wykańczała tak bardzo, bo co rusz musieliśmy się zatrzymywać by pozachwycać się widokami 🙂 Było tu znacznie mniej turystów niż w Pałacu Pena dlatego mieliśmy czas by zatrzymać się gdzie chcemy i porobić fotki. W dodatku w kilku punktach były rozstawione lunety z których za darmo można było poobserwować okolicę.

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Nigdy nie byliśmy na Murze Chińskim ale z tego co widzieliśmy z filmów i zdjęć ta perspektywa na mury obronne Zamku Maurów bardzo nam go przypominała 🙂

Zamek Maurów Sintra Portugalia

Podobnie jak z Pałacu Pena, widoki z zamku były wspaniałe. Można podziwiać stamtąd całą okolicę i planować kolejne punkty zwiedzania. My następnie ruszaliśmy do Pałacu Narodowego w Sintrze, którego widać na poniższym zdjęciu.

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Chyba największą atrakcją ruin zamku jest jego położenie. Nie znajdziemy tutaj żadnych komnat czy też większych pozostałości po twierdzy. Jedyne co zachowało się do tej pory to pozostałości meczetu oraz zbiorniki wodne. Można też przed wejściem do twierdzy zobaczyć mała nekropolię i szkielety (plastikowe) w grobach.

Szukasz podróżniczych inspiracji?

Ta WIELKA paczka ebooków jest dla Ciebie!

To aż 33 e-booków o łącznej wartości 2863 zł, dzięki którym z lekkością i bez stresu zorganizujesz i przeżyjesz wymarzoną podróż – gdziekolwiek się wybierasz.

Co znajdziesz w środku?

● Przewodniki i wskazówki podróżnicze.
● Historie z podróży.
● Wskazówki językowe (angielski, hiszpański, włoski w podróży).
● Wskazówki, jak robić lepsze zdjęcia w podróży.
● Presety do zdjęć i filtry do filmów.

● Przepisy kulinarne z różnych zakątków świata.

● Wskazówki, jak dbać o siebie na wakacjach.

Naszego ebooka „Ziemia kłodzka – mało znane miejsca”.

I to za symboliczną kwotę 200 zł. 

W pakiecie Świat bez Granic znajdziesz m.in.: KOMPLEKSOWY PRZEWODNIK PO MADERZE I PORTO SANTO – LOST Italianos | ANGIELSKI W PODRÓŻY: TWÓJ PASZPORT DO BEZSTRESOWEJ KOMUNIKACJI – Englopolis | NASZA PODRÓŻ NA SIÓDMY KONTYNENT – Podróże Wojownika | PORADNIK PODRÓŻY NA WŁASNĄ RĘKĘ – Podróże w etacie | JAK TWORZYĆ PIĘKNE ZDJĘCIA TELEFONEM W PODRÓŻY – Buuba | PATAGONIA. MINIPRZEWODNIK – Take Your Way | STAĆ MNIE NA NOWY YORK – Crazy Travel Bag | PODRÓŻE KULINARNE CEBULI – The Traveling Onion | INTERAKTYWNY SPACEROWNIK PO KRAKOWIE – Weekendówka | ODKRYJ TAJEMNICE BARCELONY – Aurelia W Barcelonie | 2 GODZINY OD OSLO – November Travelers | PRZEWODNIK PO PERU – Iza Handerek | LUT PAKA: 16 FILTRÓW DO FILMÓW – Szatrasie | PRESETY SUMMER+2 EBOOKI – Magdaena Mizera Fotografia | PRZEWODNIK PO LONDYNIE – świat Podróży | PIERWSZE KROKI W SZWECJI – Ta Hania | PIERWSZA PODRÓŻ CAMPEREM – CampRest.com | i wiele więcej!

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Z najwyżej położonych murów rozlega się widok na Pałac Pena i przylegające do niego rozległe ogrody. I jak widać, pogorszyła się trochę pogoda. Kiedy tylko dotarliśmy do Zamku Maurów, nie wiadomo skąd nadeszły chmury. Jakie było nasze zdziwienie! Chociaż  nie powiem, dodawały pewnej tajemniczości tego miejscu.

Pałac Pena Sintra

Zupełnie jednak nie rozumiem, dlaczego w takim pięknym miejscu nie było wielu zwiedzających. Wiem, że sezon już minął, byliśmy też w środku tygodnia, ale mimo wszystko. Chyba większość turystów idzie tylko do Pałacu Pena i omija Zamek Maurów. A szkoda!

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Spodobał Wam się ten zamek? Mam nadzieję, że tak!

Może spodobają Ci się te wpisy: