Strona Główna Europa Zamek Maurów w Sintrze

Zamek Maurów w Sintrze

Przez WolnymKrokiem
Opublikowane: Ostatnio uaktualniona na: 0 Komentarz
Kolejnym Zamkiem który odwiedziliśmy w Sintrze był Zamek Maurów, a raczej jego pozostałości po murach obronnych. Co uważniejszy czytelnik mógł go dostrzec w poprzednim poście na zdjęciu, ponieważ znajduje się on niecały kilometr od Pałacu Pena.
Zamek Maurów w Sintrze

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Historia Zamku Maurów w Sintrze

Mauretańska twierdza została wybudowana około VIII wieku przez Arabów i mogła się cieszyć renomą niezdobytej aż przez 400 lat kiedy została podbita przez Alfonsa Zdobywcę podczas krucjaty. Aktualnie jest ona klasyfikowana jako Pomnik Narodowy oraz została wpisana do Listy Światowego Dziedzictwa (UNESCO). W tak uzbrojoną wiedzę oraz pojęcie o historii udaliśmy się na jej eksploatację.

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Zwiedzając zamek byliśmy już trochę zmęczeni, ale mieliśmy cały ciepły dzień przed sobą, dlatego na spokojnie wdrapywaliśmy się po zawiłych murach. Duża ilość schodów nie wykańczała tak bardzo, bo co rusz musieliśmy się zatrzymywać by pozachwycać się widokami 🙂 Było tu znacznie mniej turystów niż w Pałacu Pena dlatego mieliśmy czas by zatrzymać się gdzie chcemy i porobić fotki. W dodatku w kilku punktach były rozstawione lunety z których za darmo można było poobserwować okolicę.

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Nigdy nie byliśmy na Murze Chińskim ale z tego co widzieliśmy z filmów i zdjęć ta perspektywa na mury obronne Zamku Maurów bardzo nam go przypominała 🙂

Zamek Maurów Sintra Portugalia

Podobnie jak z Pałacu Pena, widoki z zamku były wspaniałe. Można podziwiać stamtąd całą okolicę i planować kolejne punkty zwiedzania. My następnie ruszaliśmy do Pałacu Narodowego w Sintrze, którego widać na poniższym zdjęciu.

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Chyba największą atrakcją ruin zamku jest jego położenie. Nie znajdziemy tutaj żadnych komnat czy też większych pozostałości po twierdzy. Jedyne co zachowało się do tej pory to pozostałości meczetu oraz zbiorniki wodne. Można też przed wejściem do twierdzy zobaczyć mała nekropolię i szkielety (plastikowe) w grobach.

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Z najwyżej położonych murów rozlega się widok na Pałac Pena i przylegające do niego rozległe ogrody. I jak widać, pogorszyła się trochę pogoda. Kiedy tylko dotarliśmy do Zamku Maurów, nie wiadomo skąd nadeszły chmury. Jakie było nasze zdziwienie! Chociaż  nie powiem, dodawały pewnej tajemniczości tego miejscu.

Pałac Pena Sintra

Zupełnie jednak nie rozumiem, dlaczego w takim pięknym miejscu nie było wielu zwiedzających. Wiem, że sezon już minął, byliśmy też w środku tygodnia, ale mimo wszystko. Chyba większość turystów idzie tylko do Pałacu Pena i omija Zamek Maurów. A szkoda!

Zamek Maurów w Sintrze
Zamek Maurów w Sintrze

Spodobał Wam się ten zamek? Mam nadzieję, że tak!

Nasz wpis był dla Ciebie pomocny? Możesz nas wesprzeć 🙂

Najlepszym sposobem na wsparcie naszego bloga jest kupienie naszych produktów, które Tworzymy z myślą o Tobie! Sprawdź nasze interaktywne mapki oraz ebooki.

Każda podróż zaczyna się od wyboru miejsca w jakim chcielibyście się znaleźć! Jeżeli poszukujecie tanich biletów lotniczych to zobaczcie TANIĄ WYSZUKIWARKĘ LOTÓW. Z nią zawsze traficie na dobrą cenę biletów lotniczych.

Znacie Revolut? Z pewnością słyszeliście o niej. Jeżeli nie to jest to karta walutowa, która pozwoli Wam zaoszczędzić na przewalutowaniu. Dodatkowo zyskujecie z nią w planie premium ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie lekarskie, NordVPN, Tindera i inne rzeczy. Zarejestruj się i zamów Revolut dla siebie.

Planujesz podróż promem? Sprawdź ofertę największej wyszukiwarki przewoźników morskich Direct Ferries – z nimi na pewno skorzystasz z najlepszej oferty. 

Możesz też zamówić nocleg za pomocą naszego linku afiliacyjnego na Booking.com. Dzięki niemu część prowizji Bookingu trafi do nas – Twoja cena się więc nie zmienia.

Planujesz wynająć auto? Podobnie jak w przypadku noclegu robiąc to przez nasz link otrzymamy prowizję od serwisu. Ty nie zapłacisz więcej, a my otrzymamy część wynagrodzenia dealera.

Jeżeli wybierasz się do popularnych atrakcji turystycznych to warto zakupić taki bilet z wyprzedzeniem. Ominiesz dzięki temu kolejki lub trafić na ciekawą promocję. Sprawdź je z aplikacją Tiqets.

Może spodobają Ci się te wpisy:

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek), by była lepsza w funkcjonowaniu dla Ciebie. Mamy nadzieję, że nie jest to problem. Akceptuje Dowiedź się więcej

Wieża widokowa na Górze Donas
Cześć, świetnie że jesteś z nami!

Zapraszamy Cię byś był z nami na bieżąco

Polub nas na Facebooku lub zapisz się do naszego newslettera.

Fort na Wyspie Berlenga