Site icon Wolnym Krokiem – podróże w rytmie slow travel

Wodna rekreacja w Benidorm – Hiszpania

Wodna rekreacja w Benidorm - Hiszpania

Benidorm - czas na aktywne wakacje

 

Tak jak wspominaliśmy w ostatnim wpisie, podczas górskiej wędrówki przez Serra Gelada, teraz przedstawiamy wodne atrakcje miasta Benidorm. Kiedy znudzi Wam się już wylegiwanie się na przepięknych plażach,  może warto byłoby poszaleć na wodzie? Podczas naszego 4-dniowego pobytu to właśnie atrakcje wodne najbardziej dały nam się w kość. Dlaczego? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Benidorm co robić

Nurkowanie - gdy wszystko jest fajnie, kiedy instruktor Cię słucha..

 

Z nurkowaniem mieliśmy już przyjemność spotkać się w Egipcie na rafie koralowej. Była to połowiczna przyjemność, ponieważ Krystian bez problemu zszedł sobie pod wodę, a ja spędziłam 6 godzin w toalecie walcząc z chorobą morską... Tym razem musiało być lepiej. No niestety sukces znowu był połowiczny. Krystian jak zwykle nie miał z niczym problemu (50% sukcesu) a u mnie podróż na pobliską wyspę przebiegła bez komplikacji ( 25% sukcesu ). Niestety ciała dał instruktor. Pomimo mojego zwracania uwagi na to, że mam za małe obciążenie i przez to się wynurzam, to sprawę olał. W dodatku maska mi całkiem zaparowała i było średnio... To więc co miało być naprawdę fajną przygodą, w której mieliśmy wykorzystać nasz podwodny aparat stało się trochę przygodą przez mękę pełną złości. Co by nie było postanowiłam zebrać się w sobie i ponurkować niekomfortowo przez 30 minut. Co mnie ominęło, to pokazał mi Krystian na zdjęciach. Jakościowo zdjęcia też nie wyszły poprawnie, bo przez to wszystko nie przełączyliśmy aparatu w tryb "Rybki" i sprawę załatwił automat. Nie wszystko zawsze  musi iść dobrze, ale mam wielką nadzieję, że następne nurkowanie będzie pasmem sukcesów!

Wodna rekreacja w Benidorm - Hiszpania

Zdjęcie uprzejmie wykonane przez: zycie.me

Benidorm nurkowanie
Wodna rekreacja w Benidorm - Hiszpania
Benidorm nurkowanie
Benidorm nurkowanie

Kajakowanie do wyspy obiecanej - Benidorm Island

Następną atrakcją, w której się odnaleźliśmy podczas wizyty w Benidorm, było kajakowanie. Dystans który mieliśmy pokonać, to około 2 mile morskie (ok. 4 kilometry). Wydaje się daleko, ale nie jest to tak ciężkie. Cała tajemnica tkwi w dobrym zgraniu się i synchronicznym wiosłowaniu. Destynacją, do której mieliśmy dotrzeć podczas tej małej wyprawy, była Wyspa Benidorm (Benidorm Island). Jest to jedno z bardziej charakterystycznych miejsc tego regionu. Związana jest z nią także jedna z najbardziej naciąganych legend jaką słyszeliśmy.

Otóż dawno, dawno temu, żyła sobie piękna księżniczka (toż to nowość...), w której zakochał się olbrzym. Jego miłość nie była jednak odwzajemniona, przez co olbrzym żył w smutku i żalu. Pewnego dnia, księżniczka postanowiła zażyć kąpieli w morzu i niestety porwała ją fala. Krzyk wołania o pomoc usłyszał olbrzym, który wyrwał kawałek góry i cisnął w morze, tworząc przy tym ogromną falę, która bezpiecznie wyrzuciła księżniczkę na brzeg.  Jesteśmy prawie pewni, że słyszeliście inne legendy, przy której ta wydaje się tak wiarygodna, jak wiadomości w telewizji 🙂

 

Benidorm atrakcje wodne
Benidrom Island

Wracając jednak do Benidorm Island, to po przyjemnym kajakowaniu, wspięliśmy się na szczyt wyspy, z którego rozpościerał się kolejny, genialny widok na miasto. Jedyną przeszkodą, którą musieliśmy pokonać podczas tej 10 minutowej wycieczki były szalone mewy... Niestety, przejęły one tą wyspę i aktualnie jest to jedną z większych siedlisk tego ptactwa w okolicy. Zakładają one tam liczne gniazda, przez co w okresie lęgowym są trochę agresywne i potrafią w akompaniamencie głośnego skrzeczenia pikować turystom na głowy. Czysta adrenalina.

Jeżeli komuś jednak nie uśmiecha się kajakowanie przez 4 kilometry w upale, zawsze można skorzystać z promu, który przeciętnie co godzinę kursuje ku wyspie. Dla każdego coś dobrego.

Benidrom Island
Benidorm atrakcje wodne

Jet ski - czyli małe wodne szaleństwo

 

Zwieńczeniem naszych morskich przygód była wyprawa skuterami wodnymi wzdłuż wybrzeża Benidormu. Co prawda, nie rozwijaliśmy jakiś oszałamiających prędkości, ale jak na nowicjuszy, myślimy, że spisaliśmy się przyzwoicie. Dla kogo polecamy ten rodzaj atrakcji? Myślę, że najbardziej skorzystają z niego osoby młode, nie posiadające problemów z kręgosłupem. Niestety przy  rozwinięciu jakiejkolwiek prędkości, fale sprawiają, że skuter szybuje lekko w górę, by później brutalnie uderzyć o taflę wody. Cała przejażdżka trwała niecałe 30 minut. Jeżeli więc ktoś uwielbia wodne szaleństwa, to jet ski jest przeznaczony właśnie dla niego. Tylko czy jest to coś wyjątkowego? Ja byłam zachwycona, natomiast Krystian niekoniecznie. Uważa, że jeśli mielibyśmy dysponować ograniczonym budżetem, zdecydowanie polecilibyśmy kajakowanie lub nurkowanie. 

Benidorm jetsky

Zdjęcie uprzejmie wykonane przez: zycie.me

Nasz wpis był dla Ciebie pomocny? Możesz nas wesprzeć 🙂

Najlepszym sposobem na wsparcie naszego bloga jest kupienie naszych produktów, które Tworzymy z myślą o Tobie! Sprawdź nasze interaktywne mapki oraz ebooki.

Każda podróż zaczyna się od wyboru miejsca w jakim chcielibyście się znaleźć! Jeżeli poszukujecie tanich biletów lotniczych to zobaczcie TANIĄ WYSZUKIWARKĘ LOTÓW. Z nią zawsze traficie na dobrą cenę biletów lotniczych.

Znacie Revolut? Z pewnością słyszeliście o niej. Jeżeli nie to jest to karta walutowa, która pozwoli Wam zaoszczędzić na przewalutowaniu. Dodatkowo zyskujecie z nią w planie premium ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie lekarskie, NordVPN, Tindera i inne rzeczy – ZA DARMO. Z naszego linku otrzymacie 3 miesiące testów PREMIUM za darmo, w sam raz na wycieczkę! Zarejestruj się i zamów Revolut dla siebie.

Możesz też zamówić nocleg za pomocą naszego linku afiliacyjnego na Booking.com. Dzięki niemu część prowizji Bookingu trafi do nas – Twoja cena się więc nie zmienia.

Planujesz wynająć auto? Podobnie jak w przypadku noclegu robiąc to przez nasz link otrzymamy prowizję od serwisu. Ty nie zapłacisz więcej, a my otrzymamy część wynagrodzenia dealera.

Jeżeli wybierasz się do popularnych atrakcji turystycznych to warto zakupić taki bilet z wyprzedzeniem. Ominiesz dzięki temu kolejki lub trafić na ciekawą promocję. Sprawdź je z aplikacją Tiqets.

Exit mobile version